Prize bağlanan klima hattı ve üstündeki elektronik cihazlar

harun_86

Üye
merhabalar , odamda 1 adet klima , 1 adet masaüstü bilgisayar , 1 adet pc monitörü , 1 adet lcd tv, 1 adet playstation 4 bulunuyor , yaklaşık 2 senedir bu şekilde bazen hepsini aynı anda 3-4 saat kullandığımda oldu fakat dün bir şey farkettim klimayı açınca monitörde saliselik bir tepkime meydana geldi , sadece klimayı açınca ve kapatınca oluyor bu , duvara bağlı priz schneider 918 joule akım korumalı priz , daha sonra akım korumalı prize ek priz takıp pc monitörünün kablosunu ona taktım , klimayı açıp kapattığımda herhangi bir tepkime olmadı , benim sorum bu şekilde kullansam elektronik cihazlara ileride sorun verir mi ? ikinci bir schneider marka akım korumalı priz sipariş ettim , yüksek güç çeken cihazları ek kablo yapıp ona bağlamayı düşünüyorum şu videodaki gibi

dün elektirikçi çağırtıp baktırdım , sigorta kutusundan bina girişine regülatör bağlatılmasında fayda var dedi 2500 tl'ye montaj dahil hallederim dedi , sizce gerek var mı ? yardımcı olursanız sevinirim
az önce elektirikçiyle konuştum , alt kalta bulunan sigorta kutusundan benim odaya kablo içerisinden ayrı hat çekeriz klimayı oraya bağlarız dedi , bu daha mantıklı sanırım ?

Ekli dosyalar

• 20200219_031313.jpg
    20200219_031313.jpg
    207.3 KB · Görüntüleme: 43
Son düzenleme:
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,916
Son üye
adil.degirmenci

Yeni konular

Geri