Priz buat değiştirme-buat tavsiye

LUTFiBEY

Paylaşımcı üye
Ustalarım bizim ev hanesi, prizleri çekerken kablodan çekiyor. Gerçi prizlerin buatları pek sağlıklı değiller. Duvarın üzerine sonradan alçı sıva geçilmiş ve buatlar az derinde kalmış. Ama priz tırnakları yetişiyor. Amma veLakin Evde Prizlerin çoğu 3 tel ile dışarıda sallanıyor.
İşe el attım, hatta başladım bile.

Buat marka vs. Önerileriniz varsa bekliyorum.
Yeterli prizler duvarda kalsın ve sallanmasın.
IMG_20210117_195931.jpg

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Merhaba.
Marka olarak borsan ve mutlusan kullandım genelde.
Tekli anahtar priz bile taksam geçmeli kasa kullanıyorum daha sağlam oluyor.

Ustam geçmeli kasa derken.
Priz kasası diyorsunuz sanırım.
Bende bir tane de Geçmeli kasa ikili priz var, o da yuvasından çıkıp sallanıyor.

Bu prizlerin tırtıllı kancaların da bir sorun mu var ya da buatlarda?

Kartonpiyer alçışı ( çabuk donan ) ile sıvayın .

Ustam geçmeli kasa derken.
Priz kasası diyorsunuz sanırım.
Bende bir tane de Geçmeli kasa ikili priz var, o da yuvasından çıkıp sallanıyor.

Bu prizlerin tırtıllı kancaların da bir sorun mu var ya da buatlarda?
Ustam derin geçmeli kasalarda genelde sorun çıkmaması lazım.
Ama şu da var elektrikli aletlerin, özellikle topraklı fişe sahip cihazların fişlerini çekerken priz kenarlarına destek uygulamak en iyisi yoksa ne kadar sağlam olursa olsun biyerden zarar görüyor.
Bizim evde elektrikli katmer saçını prizden çekerken prizin ortasındaki kapak vidası yeri kırılmış geçenlerde.
Görünce inanamadım bunu nasıl yaptınız dedim :)

Yokmu bunun çaresi
Kaliteli priz kasası yada priz montaj tavsiyesi?

PRİZLER SALLANMASIN ;)

Ustam valla bazı prizler taş gibi sağlam oluyor ama bazıları ne yaparsan yap çıkıyor.
Prizi kasaya takarken sağlı sollu orantılı şekilde sıkmak ta da fayda var.
Bir tarafki ayak az açılırsa prizin yerinden çıkması daha kolay oluyor sanırım.

Montajını alçı,beyaz çimento karışımı ile yapın plastik kasanın etrafını pürüzlü hale getirin azıcık, eyeyle mesela ,tutunma sağlasın,alçıyla felan uğraşmam derseniz kimyasal dübel kullanın,montajı prizin tırnakları hariç prizin kenarındaki deliklerden yapın ayrıca sağlamlık artsın ,yeni tip geçmeli kasalarda yeri var inceleyin.Bende de problem elektrikçinin evinde sarkan prizler ,kolay gelsin.

Bence buatlar hatalı. Priz buatlarının iç kenar kısımlarında kalın çizgi şeklinde tutunma bariyerleri yok. Dümdüz resmen.

Bence buatlar hatalı. Priz buatlarının iç kenar kısımlarında kalın çizgi şeklinde tutunma bariyerleri yok. Dümdüz resmen.
Çıraklığım zamanında çiviyle çakardık buatları dibinden 30 sene önce(bu çivi işi o zamanki kasalarda tutuyordu şimdiki kasalar parçalanıyor).Birde o zamanlar kendi sıvamızı yapardık ,ilk monteyi düzgün ,sağlam olsun sıvacı baştan savma yapar diye .

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri