Pres Makinası Otomasyonu

ALLAHINselamı üzerinize olsun arkadaşlar pres panosu revizyonu icin zelio akılı role kulanmayı düşünüyorum calışma şekli 1 start ana pompa calışacak 2 manuel butonlarla piston yukarı aşagı calışacak 3 sınır siviclerinde duracak 4 otomatike aldıgımızda piston ortadaysa üst svice kadar cıkıp duracak 5 resetledigimizde piston aşagıya alt sivice kadar gelecek ayarladıgımız zamana kadar duracak tekrar yukarı cıkacak bunula ilgili zelio cizilmiş proşeleriniz varsa mıdır elinizde hepineze teşekür ederim e-mail [email protected]:rolleyes:

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
sıemens logo ile yaptıım presler var bu pres çift limi yani birinci kısım dolduun da alt tabla dönecek 2 ciye baslıyacakmı tam olarak mekanık olarak anlatırsan yardım cı olabilirim

ben senin yerine olsam öğrenmek için kendim yapmayı dener takıldığım yerde bu devrenin neresinde yanlış yapiyorum derdim

ben senin yerine olsam öğrenmek için kendim yapmayı dener takıldığım yerde bu devrenin neresinde yanlış yapiyorum derdim
arkadasa katılıyorum takıldıgın yer varsa ozelden yaz yapalım beraber yardımcı olurum sana

biraz gec oldu ama hepinize teşekür ederim yardımlarınız icin logo daki mantıgı cözdüm ladler programı cok güzel hayırlı calışmalar

Olayın güvelik boyutunu unutmayalım, operatöre gelecek zarardan direkt suçlu siz olabilirsiniz ondan dolayı duruma göre çift el rölesi, güvenlik bariyeri, güvenlik kapısı ...vb gibi ekipmanlar da güvenlik için olmassa olmazlardandır.

Pres uygulamasında kesınlıkle guvenlık cok onemlı buyuzden guvenlık plc lerı var bence her presde bunlar kullanılmalı. Zelıo ancak kumanda kısmını calıstırabılır lakın kontrollerı muhakkak güvenlık rölesinden kumanda edılmelı.

Forum istatistikleri

Konular
128,409
Kullanıcılar
450,313
Son üye
dnihatt1

Yeni konular

Geri