Power bank

haknylmaz

Üye
Merhaba arkadaşlar elimde asusun 10050mAh lik powerbank var.Normal cihazlarda kullanımı sıkıntı çıkarmıyor fakat elimde lg p970 optimus model telefon var ve power banki taktığımda telefon bilgisayara bağlanmış olarak algılıyor ve yavaş şarj bildirimi gelerek şarj etmeye başlıyor.Bunun sebebi ne olabilir ?

Aple samsung gibi bazı tel ler sadece besleme uçlarını kullanmaz data uçları üzerinden de voltaj bölücü kullanarak gerilim gereksinimi duyar. Ölçü aletini kullanarak şarz aletine usb kablo takıp (bu iş bir usb kablo feda etmen gerekebilir) uçlardan omaj okumayı dene. Bir konuda anlatmıştım resim de eklemiştim hatta üzerinden 2-3 sene rahat geçmiştir.

Aple samsung gibi bazı tel ler sadece besleme uçlarını kullanmaz data uçları üzerinden de voltaj bölücü kullanarak gerilim gereksinimi duyar. Ölçü aletini kullanarak şarz aletine usb kablo takıp (bu iş bir usb kablo feda etmen gerekebilir) uçlardan omaj okumayı dene. Bir konuda anlatmıştım resim de eklemiştim hatta üzerinden 2-3 sene rahat geçmiştir.
Cevap için çok teşekkür ederim.Önermiş olduğunuz paylaşım galiba bu https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/usb-lii-bir-tlf-%C5%9Farj-cihaz%C4%B1n%C4%B1-ak%C4%B1ll%C4%B1-cihaz%C4%B1m%C4%B1za-uygun-hale-getirme.91919/
Denemeye çalışacağım sonuçları buraya aktarırım.

Tebrik ederim bu kadar kısa zamanda ben bulamazdım :).

Birde alakasi varmi bilmiyorum ama benim samsung telefonda usb takildiginda ortam cihazimi yoksa depolama aygitimi diye calisacagini soruyor. Belki sizin telefonda da boyle bir ayar olup sarja taktiginizda bu ayari degistirmeniz gerekebilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri