Potans

Sa arkadaslar ben mermer fabrikasinda elektirikcilik yapmaktayim makinalarda hiz kontrolu icin pot kullaniyoruz isciler surekli hizini degistiriyor makinalarin pot ayarini sadece benm yapabilecegim bi sistem varmi yani sifreleme islemi gibi

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Sa arkadaslar ben mermer fabrikasinda elektirikcilik yapmaktayim makinalarda hiz kontrolu icin pot kullaniyoruz isciler surekli hizini degistiriyor makinalarin pot ayarini sadece benm yapabilecegim bi sistem varmi yani sifreleme islemi gibi

1) Mevcut potların üzerine kilitli kapak yaptırın
2) Dijital pot kullanın,dijital potlarda şifre uygulanabilir.

Bunlar harici pot iptal sürücü üstünden ayar yaparak kullanabilirsiniz.

en güzeli maliyet olmadan sürücü hız bilgisini klemensten değil kendi üzerinden vermenizdir.bunun için sadece bir kaç parametre değiştirmeniz yeterli.dijital pota şifre uygulamkla aynı süre içerisinde yapabilirsiniz.

iyi çalışmalar dilerim.:)

en güzeli maliyet olmadan sürücü hız bilgisini klemensten değil kendi üzerinden vermenizdir.bunun için sadece bir kaç parametre değiştirmeniz yeterli.dijital pota şifre uygulamkla aynı süre içerisinde yapabilirsiniz.

iyi çalışmalar dilerim.:)

Ustam öncelikle yardimlarinizdan dolayi tesekkur ederim ama bunu nasil yapcaz yani cihazi biz komut verince potanstan degil kendinden alcak hizi
Kullandigimiz cihaz altivar312

Altivarın kılavuzu türkçe sayfa 29 u bir incele orada sende analog referanstır sen oradan üzerindeki tuşlarada verebilirsin veya ön ayar referanslara da verebilirsin ama burada şu önemli çok fazla hız değişimi yapılıyor mu. Örneğin sürücü ayarlarına koydun gece yarısı hızlandırmak gerekti seni arayıp gel ayarla gibi sana ekstra durumlar ortaya çıkar ise kilitler var onları kullanabilirsin veya digital potiler ile daha basit olur

Altivarın kılavuzu türkçe sayfa 29 u bir incele orada sende analog referanstır sen oradan üzerindeki tuşlarada verebilirsin veya ön ayar referanslara da verebilirsin ama burada şu önemli çok fazla hız değişimi yapılıyor mu. Örneğin sürücü ayarlarına koydun
gece yarısı hızlandırmak gerekti seni arayıp gel ayarla gibi sana ekstra durumlar ortaya çıkar ise kilitler var onları kullanabilirsin veya digital potiler ile daha basit olur

Öncelikle yardimlarinizdan dolayi tesekkurler dediginiz sayfayi inceliycem hiz surekli sitandart calisiyor ama isciler bunu pot dan degistiriyor ve tasi kesen testerenin agzi bozuluyor hizi standart ayarliycam o hizda caliscak makina

Ben sayfa 29 u inceledim ama daha genc bi elektirikci oldugum icin pek bisey anlamadim bu konuda bana yardimci olurmusunuz

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ekran Alıntısı 2.JPG kontrol kalemi.JPG Ekran Alıntısı 2.JPG Girişi lı3 ten yapıp set hızı verirsen potun onemi kalmaz yada hiçbir şeye elleme lsp parametresini hsp parametresi ile eşitle hızı potla lsp değerinden aşağı çekemezler.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    263.6 KB · Görüntüleme: 13
Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn