Pnömatik Elektropnömatik Kontrol Sistemleri Eğitim Fırsatı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ndrizmir

Üye
PNÖMATİK ELEKTROPNÖMATİK KONTROL SİSTEMLERİ SERTİFİKA PROGRAMI

AMAÇ

Bu modül ile gerekli ortam sağlandığında istenen sistem için Pnömatik Sistemlerin devre şemalarını normlara uygun çizip hatasız olarak kurabilecektir. Elektropnömatik sistem devresini tekniğe uygun, şekilde kurup çalıştırabilecektir

KATILIMCILARIN SAĞLAYACAĞI YARARLAR

Sistemin kurulması için gerekli malzeme, araç ve gereçleri seçimini göre doğru olarak yapabilecektir.
Pnömatik ve hidrolik Sistemlerin tasarımını yapıp, tasarladığı, Pnömatik Sistemi normlara uygun çizebilecektir.
Projesi veya şeması verilen Pnömatik sistemi tekniğe uygun kurabilecektir.
Sistemin kurulması için gerekli malzeme, araç ve gereçleri seçimini TSE ‘ye göre doğru olarak yapabilecektir.
Elektro-pnömatik Sistemlerin tasarımını yapıp, tasarladığı, Elektro-pnömatik Sistemi normlara uygun çizebilecektir.
Projesi veya şeması verilen Elektro hidrolik sistemi,TSE, iş güvenliği standardı ve tekniğe uygun kurabilecektir.

PROGRAM İÇERİĞİ
Pnömatik Elemanların Sembolleri ve İşlevleri,
Basınçlı Havanın ve yağın Hazırlanması,
Basit Pnömatik Devre Analizleri,
Pnömatik Devrelerin Bakımı ve Montajı,
Pnömatik Devre Tasarımı ve Pnömatik sistem kurmak
Elektropnömatik Elektrik ve Pnömatik Sistemlerin İçeriği ve Prensipleri,
Elektropnömatik Semboller,
Adımlamalı ve Gecikmeli Elektropnömatik Devrelerin Analizi ve Tasarımı,
Sensörlerle Pnömatik Devre Tasarımı
Elektro-Pnömatik Devre Tasarımı Yapmak
Elektro-Pnömatik Sistem Kurmak ve Çalıştırmak(PLC Kontrollü )

YÖNTEM

Fluid-Sim Pnomatik - Elektropnomatik Programı üzerinden devre tasarımı
Yapışkanlı devre sembolleri ile devre tasarımı uygulaması
Elektropnömatik ve pnomatik malzemeler ve katalogları,
Bilgisayarda hazırlanmış endüstriyel uygulamaların slayt ve flim gösterisi olarak sunumu.
Elektropnömatik ve pnomatik deney setleri üzerinde uygulama yaparak konuların uygulamasının yapılması ,
Otomasyon sistemlerini yoğun olarak kullanan işletmelere gezi düzenleyerek endüstri uygulamaların gösterilmesi .

KİMLER KATILMALI

-En az Meslek lisesi Elektrik Elektronik, ve Makina

Bölümü Mezunu,

SÜRE
GECE eğitimleri hafta da 4 gün 4 ders saatinden 4 hafta, toplam 64 ders saatidir. EĞİTİM ÜCRETLİDİR. EĞİTİMLER BURSA EĞİTİM GELİŞTİRME VAKFI BEGEV DE VERİLMEKTEDİR. TOPLAM 400 YTL + kdv dir. Eğitim adresi bursa demirtaş san bölgesi. çiğdem 2 sok no: bila demirtaş bursa 0 224 262 12 90 ve www.begev.org.tr

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,838
Son üye
sarioglu_55

Yeni konular

Geri