PLCSIM Start Simulation ERROR

ArdaOdin

Üye
Herkese merhaba,

Ben PLCSİM öğrenmeye hevesle başlamış fakat bir türlü hatalardan kurtulamamış bir EEM son sınıf öğrencisiyim.
Start Simülation sorununu CPU'yu 300 lü değerlere çekerek düzelttim fakat Factory IO bağlantısını sağlamak için CPU 1200 veya CPU 1500 denediğim zaman "Error downloading to module plc_1" hatası alıyorum. İnternette bakmadığım site kalmadı açıkçası ve bir çözüm bulamadım. Yardımcı olabilir misiniz?

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Attığınız linkteki adımları yaptım fakat bir device bulamıyor

Bunları yaptınız mı?

1-PLC programınızı, indirdiğiniz template dosyasının üzerine eklemeniz gerekiyor.
2-Simulasyonu run moduna almanız gerekiyor.

Bahsettiğiniz adımları yaptım fakat böyle bir hata görünüyor. Ünlemin üzerine geldiğim zaman, "error in lower-level component" yazıyor.
-Vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• PLC_1 ERROR.png
    PLC_1 ERROR.png
    488.4 KB · Görüntüleme: 44
Yaptığım işlemleri adım adım anlatmaya çalışacağım:

rar dosyasından çıkarttığım Template dosyasını açıyorum(v14 -1200) > Plcsim ve Factory IO uygulamasını açıyorum > Open the project wiev > Main OB1 > Switch Prog. Lang. > Lad > Compile > Start Simulation >Sonra çıkan ekran ektedir. (PLCSIM Run komutunda)

Ekli dosyalar

• Error.png
    Error.png
    57.1 KB · Görüntüleme: 26
@ArdaOdin
Tia portal ile factory io template dosyasının üzerine programınızı yazın.
Tiaportal üzerinden plcsim'i açın ve run moduna geçerek plcsim'i tam ekran yapın.
Plcsim'de new project ile yeni proje oluşturun. Uzun sürebilir, tamamlandığında sol menüden sim tables seçerek sağdaki ana ekran içine boş alana sağ tuş ile load project tags seçin.
Tiaportal daki template dosyası üzerine yazdığınız projeden tag'lar gelmiş olmalı.
Factory io ile deneyin.

Söylediğiniz adımları yaptım fakat Load Project Tags seçeneğine basılmıyor. Tiaportal üzerinden plcsim açın dediğiniz Start Simulation butonuna bastıktan sonra çıkan plcsim ekranına güç vererek tam ekran yaptım. Doğru yapabilmiş miyim?

plcsim ekranına güç vererek tam ekran yaptım.
Ardından Plcsim'de new project ile yeni proje oluşturun. Bunu yaptıktan sonra sol menüden sim tables seçerek sağdaki ana ekran içine boş alana sağ tuş ile load project tags seçin.

Bu arada TİA portalda projenin simülasyona yüklendiğinden emin olun.

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,843
Son üye
hvncrblt

Yeni konular

Geri