PLCSIM Advanced HMI Bağlantısı

merduino

Üye
PLCSIM Advanced 4.0 sürümünü kullanıyorum. Normal PLCSIM kullanırken HMI ile bu sime bağlanıyorum fakat Advanced'e bağlayamıyorum. Simülsayon açılıyor fakat çalışmıyor. (Örneğin bir buton koyuyorum ama plc'ye iletmiyor.). Advanced versiyonu HMI desteklemiyor mu yoksa ben mi beceremiyorum anlamadım. Kaynakları biraz taradım ama bulamadım net bir şey, doğru şeyi yazmıyorum sanırım. Yardımcı olabilecek var mı?

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
selam, advanced pencereni paylaşabilir misin
1696853833638.png

tcp/ip kullanıyorsan ethernet card konfigürasyonu yapman gerekebiliyor, switchi plcsim e getirip plcsimi açmadan download yap. bu konfigürasyon ile çalışması lazım.

tcp/ip kullanıyorsan ethernet card konfigürasyonu yapman gerekebiliyor, switchi plcsim e getirip plcsimi açmadan download yap. bu konfigürasyon ile çalışması lazım.
Hocam hiç öyle denememiştim, biraz aceleci davranmışım yazmak için. Çok teşekkür ederim, baş tacısınız.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,978
Son üye
food_eng_1952

Yeni konular

Geri