PLC - Sensör

enesdilsiz

Üye
Merhaba. Bitirme projemde sıcaklık ve nem sensörü kullanmam gerekiyor. Arattığımda piyasadaki ucuz sensörlerin hepsi dijital çıkışlı görünüyor. S7 1200 PLC'nin analog girişinden veri okuyacağım için bana 0-5V, 0-10V veya 4-20mA çıkışlı bir sensör gerek. Bu tarz sensörler de ya çok pahalı veya fiyat bilgisi bulunmuyor. PLC ile kullanabileceğim, uygun fiyatlı sıcaklık ve nem sensörü (ayrı ayrı da olabilir) önerirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Merhaba. Bitirme projemde sıcaklık ve nem sensörü kullanmam gerekiyor. Arattığımda piyasadaki ucuz sensörlerin hepsi dijital çıkışlı görünüyor. S7 1200 PLC'nin analog girişinden veri okuyacağım için bana 0-5V, 0-10V veya 4-20mA çıkışlı bir sensör gerek. Bu tarz sensörler de ya çok pahalı veya fiyat bilgisi bulunmuyor. PLC ile kullanabileceğim, uygun fiyatlı sıcaklık ve nem sensörü (ayrı ayrı da olabilir) önerirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
Eğer temasla sıcaklık ölçecekseniz sıcaklık sensörü yerine pt100 kullanabilirsiniz .
Nem sensörü içinde
https://uk.farnell.com/c/sensors-tr...nsors/humidity-sensors?sensor-output=analogue
Bence çokta pahalı sayılmaz . Bırakın kızlar çay , kahve paralarını kendileri versin kafede . Kısa sürede kompanse edersiniz tahminim .

Son düzenleme:
Yanıt için teşekkür ederim. Daha bir sürü malzeme var. Bütçe biraz kısıtlı. Üst üste ekleyince fiyatlarını bütçemizi aşıyor. O yüzden minimum ne kadarla işin içinden çıkabilirim diye arıyorum :) Tekrar teşekkürler.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri