PLC s7 1200

İrem94

Üye
plc s7 1200 öğrenmeye çalışıyorum analog sinyallerin işlenmesi konusunda kafam karıştı elinde örnekleri olan varsa paylaşabilir mi

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Kafaniza takilan nedir onu da belirtirseniz daha iyi bir aciklama yapilabilir

çok teşekkür ederim ilgilendiğiniz için bilgileri inceleyeceğim umarım anlarım

Kafaniza takilan nedir onu da belirtirseniz daha iyi bir aciklama yapilabilir
konuyu anladım ama çok fazla örnek bulamadım mesela çamaşır makinesi plc programını anladım ama başka örnekler üzerinde çalışamadım kaynak problemim oldu biraz ilgilendiğiniz için teşekkür ederim

analog sınyaller set degerlerı bazında calsımazmı basınc sıcaklı vs camasır makınası mantıgında ileri geri perıyodık calsktırma mantıgı vardır

analog sınyaller set degerlerı bazında calsımazmı basınc sıcaklı vs camasır makınası mantıgında ileri geri perıyodık calsktırma mantıgı vardır
evet analog sinyaller basınç sıcaklık gibi çalışır bende çamaşır makinesi mod larından 60derece 100derece hızlı yıkamada 60derece vs gibi programlama ile çalıştım istenilen program ona göreydi

Bir çamaşır makinesinde analog ile yapılacak bir kaç işlem vardır. mesela suyun sıcaklığı, motor devri , kabin icerisindeki suyun seviyesi. şuan aklıma gelen analog giriş ve çıkış gerektiren konular.

anladım sıcaklık degerlerini veri olarak okumak sınırlamak isidiyorsun tam kapsamlı bır camasır makınesı okey

Forum istatistikleri

Konular
128,351
Kullanıcılar
450,204
Son üye
Arif1221

Yeni konular

Geri