plc otomasyon işi

yavas

Üye
ben bu plc otomasyon işi bulmayı hiç anlamıyorum 4 aydan beri iş aradım bir plc otomasyon işi bulamadım fazlatecrübem olmaya bilir ama bu işi kimse anasının karnında ögrenmedi yoksa plc işini yapanların babalarından çok iyi sermaye kalıp direk kendi işlerinimi kurdular o kadar zor bir işmi kimse kimseye ögretmiyormu nedir ne degildir böyle davranmayı bırakın yazık yani bu kadar bencillik

malesef öyle kardeş. ben de devamlı otomasyon işi aradım. Ankarada 5 -6 tane irili ufaklı yerle görüşme yaptım. sonra bursada 4- 5 yerle görüştüm. ama tercih ettikleri tecrübeliler oluyor. oysa ben çok azmetmiştim. kendi kendime başlangıç sevisyesinde programlamalar yapmıştım. en önemlisi kendime güveniyordum ve hevesliydim. ama olmadı nasip değilmiş dedik. trafocu oldum. ama şuanki işimden de gayet memnunum

ben bu plc otomasyon işi bulmayı hiç anlamıyorum 4 aydan beri iş aradım bir plc otomasyon işi bulamadım fazlatecrübem olmaya bilir ama bu işi kimse anasının karnında ögrenmedi yoksa plc işini yapanların babalarından çok iyi sermaye kalıp direk kendi işlerinimi kurdular o kadar zor bir işmi kimse kimseye ögretmiyormu nedir ne degildir böyle davranmayı bırakın yazık yani bu kadar bencillik

iş aramayada böyle direk suçlamayla başlıyorsanız bulmanız tabiki zor ;)
öncelikle forumu takip ediyorsanız burada hemen hemen her konuda insanlar birbirine yardımcı olmaya çalışıyorlar ve plc otomasyon vb işler nekadar çok uygulama yaptıysanız o kadar daha fazla birşeyler öğreneceğiniz işlerdir.
iş ararken yanlış bir şeyler yapıyor olabilirmisiniz acaba yeterli tecrübeniz olmamasına rağmen başvurularınızda ücret beklentinizi yüksek tutuyor olabilirsiniz.

sayın i.tandoğan ek olarak,forumda çekilişle görsel ve firmaların eğitim organizasyonları var.Gerekli şartları taşıyorsanız bu çekilişlere katılılabilirsiniz.

evet arkadaşlar çok da karamsar olmayın iş öyle 4-5 yere bakmakla olmuyor zaman ve nasip sen yapacağın mesleği tam olarak seç ve o konuda en azından başlangıç seviyesi üzerine çıkarsanız olur...malesef otomasyon işi pek öyle çıraklık kalfalık işi gibi değil çünkü bu işi yapan firmaların eleman yetiştirme gibi zamanları yok .....anca montaj elemanı falan olarak müracat edebilirseniz belki ....allah herkezin gönlüne göre iş versin ama karamsar olmayın o kadar......

tabi herkez direk otomasyoncu oldu dimi hiç güç panosu filan yapmadınız dimi direk otomasyoncu oldunuz benim zaten iş bulmada sıkıntım yok ki güç panoları zaten yapıyorum ama ne hikmetse otomasyon erişilmez oldu

evet haklısın tamamen erişilmez paylaşımı çok az olan bir meslek bende senle aynı durumdayım farklı değilim ama benim düşüncem bu firmalar bu mantıkla gidiyor malesef

plc programlamayı seni işe alıp öğretmezler. montajcı olarak iş arayabilirsin. eğer elektrik pano montaj biliyorsan biraz mutlaka iş bulursun. Allah sana hayırlı kapıları nasip eylesin.

plc programlamayı seni işe alıp öğretmezler. montajcı olarak iş arayabilirsin. eğer elektrik pano montaj biliyorsan biraz mutlaka iş bulursun. Allah sana hayırlı kapıları nasip eylesin.

özellikle plc montaj işi ve plc işi arıyorum adp panosu mcc panosunu zaten yapıyorum o başka iş aramıyorum zaten

Slm. Ben PLC programlamayı staj yaparken öğrendim.Okurken amaçlarınızı iyi belirlerseniz o yönde daha sağlıklı sonuçlar alırsınız.Ve ayrıca mutlaka mühendislik eğitimi almış olmalısınız.

Forum istatistikleri

Konular
128,572
Kullanıcılar
450,575
Son üye
bfurkan61

Yeni konular

Geri