Plastik enjeksiyoniyi çalışmalar

Cith

Üye
İyi çalışmalar arkadaşlar.
Bir plastik enjeksiyon makinasını plc ile programlama in zorluğu nedir.neler bilmek ve uygulamak gerekiyor.veya en azından daha önceden plc ile programlamis biri varsa bilgi verebilirmi

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
öncelikli olarak hem pano montajı hemde yazılım için yeterlilik belgeniz olması lazım,
ağır sanayi makinesi olduğu için güvenlik en üst seviyede tutmanız gerekiyor, yapacağız ufak bir hata bir çalışanın hayatına mal olabilir.
gerisi algoritma, yazılım, donanım bilgisi, elektrikçilik...
32 makineden pid uygulaması - oransal vana kontrolü olmayanları gemo ar2 gibi, büyük makinelerde simens veya delta ürünlerini kullanıyorum.

Haklısın cirakozgur güvenlik ustduzeyde olmalı.firmamda arburg makinalarını kullanıyoruz kapılarda toplamda 6 svic var bunlar önemli şeyler ikisi motoru diğer 4 ise tahminimce makinayı durduruyor yani biri olmazsa biri durdurucak hesabı sanırsam.simdi elimde proje olmadığı için sviclerin no kontaklari durdurmak için ama NC leri hangi mantıkla ve nereye bağlamışlar bulamadım.plastik enjeksiyon da yeni çalışmaya başladım algoritması kolay gözüküyor ileri mal bas bekle geri git ve tekrarla şeklinde.amma velakin sanki daha zor gibi.nette bu konuyla alakalı. Bulabileceğim daha detaylı bilgiyi hangi kanaldan bulabilirim ?

nette var mı bilmiyorum, algoritmayı kısaca anlatayım;
yarı otomatik;
başla butona basıldı
birinci adım ön ve ve arka kapı kapılar kapalı mı ? kapalıysa ikinci adıma geç
ikinci adım mengene cetvelini oku, mengene açıksa mengene ilk kapan hız ve basınç değerlerini oku, oransal vanaya ona göre voltaj yolla, mengene kapan valflerini aç
üçüncü adım, mengene ikinci hız ve basınç değerlerini oku ona göre oransal vanaya enerji yolla
dördüncü adım mengene üçüncü hız degerlerini oku ona göre oransala enerji yolla
mengene kapandıysa beşinci adıma geç,
grup meme değme mesafesinde mi? degilse grubu oransal hız basınç degerlerini ekrandan oku, grubu meme mesafesine getir
altıncı adım mal varsa birinci ütüleme mesafesine kadar kalıba mal bas, sonra ikinci ütüleme mesafesi, sonra üçüncü ütüleme mesafesi, ekranda belirtilen ütüleme zaman sayacına kadar ütülemeye devam et
yedinci adım ütüleme zamanı dolduysa mal almaya başla, soğuma zamanını çalıştır
mal aldıysa veya (ve) soğuma zamanı dolduysa mengeneyi aç
itici etkinse iticiyi çalıştır, malı düşür
tam otomatikteyse tekrar start ver

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular