pil ve baglantilari hakkinda yardim

gampue

Üye
arkadaslar uzaktan kumandali bir aracin 3.7V 800mA bataryasi var ben buna 3.7V 1050mA cep telefonu bataryasi baglayabilirmiyim? ikisi beraber olacak ! oluru yoksa sadece telefonun bataryasi olurmu? birde telefonun bataryasinda + - ve T isaretleri mevcut bunlardan T ne anlama geliyor ? yada elimde 3.6V 1800mA fotograf makinesi pili var bu olabilirmi ? bunuda uc tane ucu var ucuncu uc ne amacla kullaniliyor baglantisi nasil olmalidir ? simdiden tesekkur ederim...

aracın daha uzun süre çalışması için mi bunu yapmak istiyorsun? bataryaları birbirine paralel bağlayarak akımı arttırabilirsin

T bildiğim kadarıya ısı sensörüiçin kullanılan uç. Hatta hadırladığım kadarı ile bazı çin malı telefonlarda sadece uç gözüküyor ama içnde ısı sensörü olmadığından patlama gibi sorunlar olmuştu.

artı artıya eksi eksiye iki pili paralel bağlayabilirsiniz fakat sarz ederken ayrı ayrı sarz etmezseniz 800 mah luk pil dolduğunda sarz biter diğer pilin 800/1050 lik kısmı dolmuş olur.

evet sarz cabuk bittigi icin boyle birsey dusundum.yardiminiz icin tesekkur ederim arkadaslar sagolun.

arkadaşlar aynı anda 10 adet kimisi çok boş kimisi biraz dolu kimisi yarı kimisi %70 dolu oranlarında li-on bataryaları nasıl şarj edebiliriz önerileriniz nelerdir

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri