PIC'ler arası RF veya IR veri transferi çalışması

silvestir

Profesyonel Üye
Çalışmada 12F683 kullandım maliyet, boyut ve CCP modülü bulunduğu için ama başka PIC lere de uygulanabilir. Ben her projede 16f877 kullanılmasını karşıyım, koskoca entegre.

Veri transferinin nasıl yapıldığını inceleyin faydalı olur. Kod içinde açıklamalar da yaptım okuyun inceleyin.

Simülasyonda 2 PIC sıcaklık değerlerini alıcıya gönderiyor. Switch1 ve switch2 ye basarak her iki sıcaklık değerini alıcıya gönderebilirsiniz. Osiloskop ile gönderilen veriyi inceleyin. Terminalde ise alınan veri yazılacaktır.

Asıl amaç böyle kablo bağlantısı değil tabi 433 MHZ radyo frekansı buna adapte etmek ama simülasyonda bu şekilde bağladım ki çalışma iyice anlaşılsın. Çıkışlar alıcı ve vericiye bağlanarak RF olarak da kullanılabilir.

Verici ve alıcıya bağlı olarak düşen kenar, yükselen kenar ayarlaması yapmak gerekebilir. Bunları yaptığımda tümünü yeniden güncelleyebilirim

Umarım işinize yarar.

Ekli dosyalar

• calisma.rar
    47.7 KB · Görüntüleme: 381
Bu aralar aradığım bir çalışma türü PIC transreciever devreler..fakat konuya fazla hakim olamadığımdan özellikle assembly diline yabancıyım..varsa C dilinde örnekleri paylaşırsanız,şahsım adına çok faydalı olacaktır...

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri