pic ile bulanık mantık program yazımı

antugari

Üye
arkadaslar merhabalar birkaç sorum olacak

öncelikle daha önce hiç bulanık mantık ile programlama yapmadığımı söyleyeyim

fakat c, c#, matlab, java dillerine hakimim

bir projem var pic ile gerçekleştireceğim fakat içinde bulanık mantık da kullanmam gerekiyor

1. sorum programın bazı yerlerinde bulanık mantık bazı yerlerinde normal bi şekilde yazabilir miyim

2. sorum bunu ccs c ile yapmak istiyorum 877a kullanıcam ve bu konuda yardımcı olabilecek kaynaklar nelerdir...önce bulanık mantığı kavrayacağım sonrada bunu pic de koda dökebileceğim yardımcı kaynaklar alacağım kitap gibi vs

forumda arattım fakat aradığım cevapları bulamadım lütfen yardımcı olun arkadaslarım

C ve C# dillerine hakim oldugunuzu soylemissiniz.

O zaman size bu dillerde kod yazabileceginiz bir PLC onermek en uygunu olacaktir.

GMTCNT PLC lere bu dillerde program yazip yukleyebilirsiniz. Boylelikle hem hazir bir donanimi kullanmis olursunuz hem de hakim oldugunuz bir programlama dili ile programinizi kolaylikla gelistirebilirsiniz.

sistem çok karmaşık bu nedenle sadece mikrodenetleyici ile ilerlemek istiyorum..plc önerisini son plan olarak tutmak istiyorum teşekkür ederim...
kudretuzuner sizede çok teşekkür ederim peki önerebileceğiniz kitap var mı acaba...hanüz mantığını kavrayamadığım için ingilizce kaynaklar da sıkıntı yasıyorum dahada anlayamıyorum

Merhaba,
https://www.google.com.tr/#q=azerbaycan+ali+profesör+bulanık+mantık

Lütfi Aliasker Zade
, (İngilizce: Lotfi A. Zadeh,[2] Azerbaycanca: Lütfi Rəhim oğlu Ələsgərzadə,[3] Farsça: طفی علی‌عسکرزاده / Loṭfī ʿAlī-ʿAskar-Zāde[kaynak belirtilmeli] d. 4 Şubat 1921, Bakü), babası Azeri asıllı İran'lı[4][5] annesi Yahudi[6] asıllı Rus[4] olan Azerbaycan'lı (ABD vatandaşlığına kabul edildi) matematikçi ve bilgisayar biliminde bulanık mantık teorisinin temelini koymuş bilim adamıdır. Kaliforniya Üniversitesi, Berkeley'nin Elektrik Mühendisliği ve Bilgisayar Bilimleri fakültesinde profesör görevi yapmaktadır.[7]

Avrasiya Akademiyasının kurucu üyelerinden biridir[8].

http://docplayer.biz.tr/3778625-Bulanik-mantik-fuzzy-logic.html
Kolay gelsin.

Yukarıdaki linkleri(google) tek tek kontrol ederseniz(özellikle 2. sayfada olan İTÜ PDF) var fikir sahibi olabilirsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri