PIC Geliştirme Kartı Seçimi?

Arkadaslar elektronikle 1-2 senedir ilgileniyorum. Artık temel elektronik bilgim yeterli diye düşünüyorum. Artık elektronik programcılık öğrenmeye karar verdim. Bunun içinde bir geliştirme kartı almayı düşünüyorum ve bir takım araştırmalar yaptım. Aşağıdaki firmaların ürünlerini buldum.

1- Mikroelektronika Easypic 5
Site fiyatı 129 dolar. Ancak turkiyede beti elektronikteki satıs rakamı 165+kdv
http://www.mikroe.com/en/tools/easypic5/

2- Expkits EX1-B
Site fiyatı 140 lira
http://www.expkits.com/?s=ex1-b.htm

3- Denizelektronik
Site fiyatı 150 lira .
http://www.denizelektronik.com/pic_dev.htm

Bana fiyat ve özelliklerinden dolayı ex1b daha uygun gibi geliyor. Ancak hata yapmak istemiyorum. Bunlardan birini yada sizin önereceğiniz başka bir ürünü seçmem için bana yardım edebilirmisiniz? Bu ürünler hakkındaki yorumlarınıza göre, hangisini alacağıma karar vereceğim. Yorum yazacak herkese şimdiden teşekkürler...

Arkadaşım madem ki temel elektronik bilginin yeteri kadar olduğuna inanıyorsun bence bu tip kartlarla hiç ilgilenme babalar gibi kendi devrelerini kendin yap ama devre yapmak kadar da programlayıcı seçmek önem arz ediyo bence bu tür devrelere kartlara para yatırmaktansa adam gibi bi programlayıcı al 18f serisi picleri falanda programlasın diğer uygulamaları direk ya board üzerine yada kart a basarak kendin yap ki hem arıza bulma yeteneğin artsın hem araştırma yeteneğin artsın hemde tecrüben yani kartlara bağımlı kalma tabii ki bu benim fikrim :D bu arada pic programlayıcı konusunda benim şu anda kullandığım bi programlayıcı var süper çalışıyo 16f serisi picleri geçtik 18f serisi picleri bile hiç hatasız programlayabiliyo ben 12f675 ve 18f452 ile denedim memnunum da adresi www.kolaypic.com ordan sipariş verebilrsin ama bu tür uygulama kartlarına pek önem vermeni tavsiye etmem

Öncelikle cevaplar için teşekkür ederim.
promonew;
Tekonun kartını inceledim. Daha doğrusu expkits firmasının kit karşılaştırma tablolarına bakarak inceledim. Tabi diğer kartlarada baktım. Tekonun kartı baya bir az donanımı var, ve USb programlayıcısı yok. Fiyat olarakda 120$+kdv dediler. Kafadan eledim onu.

has_artvin_li;
delab ve expkitsin kartları harici programlama yapabiliyor. Delabın 16f dısındaki destegini tam bilmiyorum.Expkitsin onboard programlayıcısı 18f ve 24f leri bile programlayabilyormus.

Fiyat ve usb programlayıcısı ve diger donanımlara bakarak expkitsin kartını almak en mantıklı seçim olacağına karar verdim.

Kolay gelsin.

Evet arkadasım expkitsin sitedeki geliştirme kartlarının karsılastırma tablosunu bende inceledim. En mantıklı seçim bu expkitsin kartı oluyor.

merhaba arkadaşlar easypic5 deneme kartı aldım ama lcd ye bir türlü veri gönderemedim acaba donanımsal bir ayarlama mı var ?
kodlarım d portuna göre:

#include "D:\seri\y_lcd.h"
#fuses XT,NOWDT,NOPROTECT,NOBROWNOUT,NOLVP,NOPUT,NOWRT,NODEBUG,NOCPD
#use delay (clock=8000000)
#include <lcd.c>

void main()
{

setup_adc_ports(NO_ANALOGS);
setup_adc(ADC_OFF);
setup_psp(PSP_DISABLED);
setup_spi(SPI_SS_DISABLED);
setup_timer_0(RTCC_INTERNAL|RTCC_DIV_1);
setup_timer_1(T1_DISABLED);
setup_timer_2(T2_DISABLED,0,1);
setup_comparator(NC_NC_NC_NC);
setup_vref(FALSE);

// TODO: USER CODE!!
lcd_init(); // LCD hazırlanıyor
delay_ms(100);
printf(lcd_putc,"merhaba"); // LCD'ye string yazdırılıyor
}

proteus da deniyorum çalışıyor ama kartta çalışmıyor acaba neden ?teşekkür ederm

bende expkits in geliştirme kartını aldım gerçekten fiyat/performasn ürünü.easypic5 300 tl iken 160 tl ye expkitsin karını aldım üstelik özellik olarak daha üstün.

fuse ayarlarını yaptın mı kardeş?proteusta program çalışabilir ancak picte bu ayarı yapmazsan çalışmaz.

Merhaba.

Benim size tavsiyem Microchip firmasının PIC leri ve geliştirme kartıdır.

Örnek olarak;
- PICDEM 2 Plus Fiyatı 99$
PICDEM 2 Plus

-Low Power Solutions Demonstration Board Fiyatı:129$
Low Power Solutions Demonstration Board

- PIC18F4XK20 Starter Kit Fiyatı:99$
PIC18F4XK20 Starter Kit

-PICDEM 4 Demonstration Board Fiyatı:129$
PICDEM 4 Demonstration Board

Yukarıdakiler demo board ayrıca buna ilaveten PC ile board arasında ki bağlantıyı yapacak olan modül olması gerekir. Bunların fiyatı ise 35$ - 200$ arası değişir.
Örnek olarak;
- MPLAB ICD 2 Fiyatı:159$
MPLAB ICD 2

-PICkit 2 Development Programmer/Debugger(Demo board ile birlikte) Fiyatı:49$
PICkit 2 Development Programmer/Debugger

Forum istatistikleri

Konular
128,203
Kullanıcılar
449,984
Son üye
riki35