PIC Döküman Arayışı

ex8

Üye
Merhaba

PIC programlamayı öğrenmek ve elektronik bilgimi geliştirmek için kitap/döküman arıyorum.Önerebileceğiniz tr/en bir kitap veya döküman var mı?

Aradıklarıma ek olarak :

1.) PIC için önerebileceğiniz derleyici program.
2.) PIC için önerebileceğiniz ara programlama devresi.
3.) Kısa bir araştırmadan sonra PIC' te kullanılan 3 dil gördüm C, PIC basic pro, ASM. Bu diller derleyici programa göre mi belirleniyor yoksa PIC' ın kendisine göre mi?

CCS C programını buldum bunun hakkında da kısa bir bilgi verebilir misiniz? Hangi dil ile yazılır vs..

Teşekkürler

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
1- PIC için CCS C programını üniversitede kullanmıştım. C tabanlı kullanışlı ve internette örneği çok tavsiye ederim. Serdar Çiçeğin kitabı güzel elinin altında bulunsun. CCS C ile PIC Programlama
2- Simulasyon ve devre tasarım için Proteus(ISIS simulasyon,Ares baskı devre çizim)
3- Mikro işlemciler makina dilini anlar.Yani HEX dosyası olarak yüklenir. O yüzden programla dilleri farklı olsada yüklenirken hex olarak yüklenir.

Forum istatistikleri

Konular
128,132
Kullanıcılar
449,847
Son üye
AhmetK06

Yeni konular

Geri