Philips 55 ekran standbye ışığı var TV açılmıyor.

Öğretmen27

Profesyonel Üye
Ustalarım hayırlı günler. Bir arkadaş 55 ekran philips TV getirdi. Arıza standbye ışığı yanıyor ama TV üzerindeki düğmelere basıyoruz açılmıyor. Sizce sorun nedir? Bu arızayı TV arıza notlarında bulamadım. Bu arada BUT 11A transistör arızalı. Devre üzerinde ölçtüm arızalı söktüm yine arızalı.

Ekli dosyalar

• IMAG0192.jpg
    IMAG0192.jpg
    318.6 KB · Görüntüleme: 47
  • IMAG0193.jpg
    IMAG0193.jpg
    300.9 KB · Görüntüleme: 44
  • IMAG0194.jpg
    IMAG0194.jpg
    320.2 KB · Görüntüleme: 39
Arkadaşlar transistörü taktım düzelmedi.:( Beslemede transistörü taktığım çevrede 98-99 V gerilim dolaşıyor. Bazı yerler de 10v, 28 v gibi gerilimler de var. EHT trafonusunun bacaklarında 98-99V var.

Arkadaşlar transistör çevresindeki kond. değiştirdim sonuç aynı cihaz standbye kalıyor.:(

FBT nin yanında biraz kalın Watlı direnç gibi bobin var o açık devre olmuştur .Üzerinden 5v geçer horz sürücü iki adet bc transistörün collektörünü besler ona bak bence +95v besleme normal

FBT nin yanında biraz kalın Watlı direnç gibi bobin var o açık devre olmuştur .Üzerinden 5v geçer horz sürücü iki adet bc transistörün collektörünü besler ona bak bence +95v besleme normal
Yüksek gerilim trafosu yanındaki değil mi ustam?

Ustam açık devre değil ötüyor ... Başka neyinden olabilir. Cihaz standbyede ama açılmıyor.

47mf 160/250v kond kuruma olabilir mi? Daha yakın detaylı foto paylaşsan Doğan Hocam. But11 horizontal tr olarak mı kullanılmış, orda olmaması gerekir diye biliyorum. Uzaktan böyle işlerin tamiri zor olabiliyor.

Arkadaşlar cihaz televizyoncuya gitti. Tüp soketindeymiş arızası. Şu RGB kartının girdiği yer değil mi kastettiği yer?

47mf 160/250v kond kuruma olabilir mi? Daha yakın detaylı foto paylaşsan Doğan Hocam. But11 horizontal tr olarak mı kullanılmış, orda olmaması gerekir diye biliyorum. Uzaktan böyle işlerin tamiri zor olabiliyor.
O dediğin kond. zaten değiştirmiştim Bülent abi. Transistör olayında horizontalda mı kullanılmış bilmiyorum onu.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri