Philips 47pfk6309 ses var görüntü yok

Merhaba Philips'in 47PFK6309 model televizyonuna sahibim. Televizyon geçen gün çalışırken görüntü birden gitti ama ses vardı ekrana ışık tuttuğumda ise ekranda görüntüler vardı. İlk başta lambalardan şüphelendim televizyonu söktüm lambaları aşağıda ki devre* ile ölçtüğüm zaman bütün lambalar çalışıyor (bir iki patlak lamba vardı önceden onları kısa devre yapıp kullandım).

Televizyona ilk elektriği verip ilk açılış yapıldığında lambalar 1 saniyeden az bir süre kadar yanıyor ve sönüyor. İnverter çıkışına baktığımda en fazla 65 volt görüyorum sonra 0 volt oluyor. İnverter çıkışına 220 kontrol lambasını bağladığımda (ledler takılı değil) lamba ilk başta az sonra normal bir şekilde yanıyor ama inverter trafosundan cızırtı geliyor 2 3 saniye sonra ise lamba sönüyor. Televizyonun ledlerini takıp üzerine 220 kontrol lambası ile baktığımda ise ledler yanıp sönüyor kontrol lambası ise normal yanıyor.

Bu arada televizyonun güç katındaki çıkışlar ise normal 25 volt çıkış veren yerde 25 volt , On-Off yazan yerde televizyon kapalı iken 0 açık iken 5.5 volt , DIM yazan yerde 1.6 volt var. Sorun inverter de mi yoksa lambalar da mı?

Resim:
circuito conversor 220-110V.png

Bakin sizin basta yapmis oldugunuz yanlis patlak ledleri kisa devre ederek yolunuza devam etmeniz olmus. Bu 2 kisa devre diger ledlerinde yavas yavas nallari dikmesine sebep olur.
O uyduruk kontrol devresine cok guvenmeyin. Aynisi bende de var. O kontrol devresinde yanan led, tv de yanmayabiliyor. Bizzat gordum.
Yapacagin ilk is led bari siparis et. Ariza devam ederse led surucu devresinin fotosunu paylas yardimci olurlar..

Son düzenleme:
Sansa bak su anda ayni model philips led tv ben de ve ayni ariza var. :)

Sansa bak su anda ayni model philips led tv ben de ve ayni ariza var. :)
Philips marka 2 adet LED TV aynı arızalardan bozuldu ve çöpe attım.
Görüntü ledleri yanmış denildi ve 600 lira masraf çıkardılar.
Çöpe attım şuanda tüplü TV kullanıyorum

Buyuk bir oyun icerisinde hazirlanip tamirati da yapilmasin diye ugradip duruyorlar.
Bir panel tv fiyatina yakin olur mu?
Baska arizalar da cok pahali is servise kalsa millet yandi. Aralarda bu isi yapanlar var Allahtan...
Haklısınız hocam gerçekten servisler tam bir soyucu.
TV nın yarı parası tamir masrafı çıkarıp belki 6 ay idare eder deyince çok moralim bozuldu

Haklısınız hocam gerçekten servisler tam bir soyucu.
TV nın yarı parası tamir masrafı çıkarıp belki 6 ay idare eder deyince çok moralim bozuldu
Onlar patlak ledleri sadece degistirecekler
Led barlari degistirmeyecekler. Ondan oyle demisler. Paraya da gelince yerinde.
Bence florasan aydinlatmali lcd tv yerine led aydinlatmali lcd tv uretmen sebebi var. Led lcd tv de ariza daha cabuk gerceklesiyor
Takip edin florasan aydinlatma tvler 8 ile 9 yil giderken led aydinlatmalar garanti bittikten 1 kac yil sonra ariza yapiyor

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri