PFC Devresi

ysfherdem

Üye
PFC devresi yapmak istiyorum ama bunun için neler gerekli bunun hakkında pek bilgi bulamadım bunun için yardımcı olur musunuz? Teşekkürler

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Kullanacağım güç şimdiki planlarıma göre 30V 5A yani 150W hazır entegreleri biraz araştırabilirim teşekkürler.

pfc devreleri 400v dc üretirler. bu gerilimi kullanarak bir flyback driver ile istediğiniz 30v 5 amperi üretebilirsiniz.
30v 5a i ne amaçla kullanacaksınız.

PFC devresi yapmak istiyorum ama bunun için neler gerekli bunun hakkında pek bilgi bulamadım bunun için yardımcı olur musunuz? Teşekkürler

yapmış olduğun smps için bunu yapmana gerek yok. çok daha ileride konuyu incelemen için önermiştim.
yük regülasyonu ile çok ilgili bir durum değil. daha çok yğk kompanzasyonu ile ilgili bir durum. voltaj ve akımın farklı fazlarda olması ile ilgili. öncelikle smps i bir hallet biraz tecrübe edin derim.

yapmış olduğun smps için bunu yapmana gerek yok. çok daha ileride konuyu incelemen için önermiştim.
yük regülasyonu ile çok ilgili bir durum değil. daha çok yğk kompanzasyonu ile ilgili bir durum. voltaj ve akımın farklı fazlarda olması ile ilgili. öncelikle smps i bir hallet biraz tecrübe edin derim.
Galiba yapmam gerekeni sonunda anladım :)

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri