Pendant Batt Low

Merhaba Arkadaşlar,

Crow marka kablosuz alarm sistemim var. Enranda "Pendant Batt Low" Yazıyor. Bu ne anlama geliyor ve ne yapmam lazım acaba?

Alarmların içerisinde elektrik kesintisinde belirli bir süre çalışmasını sürdürecek akü bataryalar mevcuttur. Bu batarya bitik olabilir. Bir diğer konu ise cihazınızın içerisinde hafıza pili olabilir. Bu bataryanın durumunuda söylüyor olabilir.

Bu iki noktayı kontrol etmenizi öneririm.

Alarmların içerisinde elektrik kesintisinde belirli bir süre çalışmasını sürdürecek akü bataryalar mevcuttur. Bu batarya bitik olabilir. Bir diğer konu ise cihazınızın içerisinde hafıza pili olabilir. Bu bataryanın durumunuda söylüyor olabilir.

Bu iki noktayı kontrol etmenizi öneririm.
Öncelikle teşekkür ederim yanıt için.

Panelin içindeki aküyü çıkardım (PowerPac 12v 1.3Ah)
Siren içindeki pilide çıkardım (Ni-CD AAA300mAh 6.0V) (5 tane yanyana paketlenmiş küçük kalem pil şeklinde)

Bu ikisini de değiştireyim diyorum. Bana tavsiyede bulunabilir misiniz? Ürün, yer vs..?

Bence bir multimetre ile ölçümlerini yapın. Siren içindeki Ni-CD piliniz bitmiş olabilir kanımca. Diğerini kontrol edeceğini sanmıyorum. Sadece nikel pilleri değiştirerek sorunu çözebilirsiniz.

Ancak söylediğiniz gibi ikisinide değiştirmekte fayda var.

Marka öneremiyorum. Belki arkadaşlar tecrübelerine istinaden marka önerebilirler

ni-cd şarzlı pildir şarj devresi içermiyor mu, iş görmüyor mu, piller özelliğini mi yitirdi? Serkan'ın dediği gibi DMM ile ölç. İlerde başka sorun yapmaması için varsa şarj devresini kontrol et.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri