Panodan sigorta değişimi.

ugurcocuk

Üye
Kardeşlerim hayırlı cumalar dilerim. Evimde kullanmakta olduğum otomatik sigortalar(mcb) sayport marka. Biraz araştırdım bu marka çok da kaliteli değilmiş. Siemens ile değişmek niyetindeyim. Ancak sigorta kutusu her sigortaya uyumlumudur? hali hazırda kutuyu da mı değişmem gerekli yoksa her sigorta standartmıdır?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Selamün aleyküm mübarek cumalar.

Kapak kapanması ?
Eski tip sigorta kutusu , yeni tip sigorta ?

Kolay gelsin sağlıcakla

Son düzenleme:
Selamün aleyküm mübarek cumalar

Sanırım bir duyum aldınız !!!

Sigorta ( marka ? ) sigorta kutusuna uyar , fakat kapak kapanması sorunu çıkarabilir.
Eski tip sigorta kutusu , yeni tip sigorta ?

Sigorta tiplerini , amperlerinin ( kablo ) uygunluğu , sigorta fazlalaşırtırma ( kutu sigorta kapasitesi ) , kaçak akım rölesi ? vs konuları da araştırmanız.

Kolay gelsin sağlıcakla
Sayport Türkiye ye gireli çok olmadı aslında devletin bu kalitesiz ve ucuz malzemeleri satışını yasaklamamlı 2009 veya 2010 da oturduğum evim yanacaktı.Allah tan televizyon için kullandığım ara kablosunu 2*0,75 kablo dan yapmıştım kablo yanmışta ev yanmaktan kurtuldu

Sayport Türkiye ye gireli çok olmadı aslında devletin bu kalitesiz ve ucuz malzemeleri satışını yasaklamamlı 2009 veya 2010 da oturduğum evim yanacaktı.Allah tan televizyon için kullandığım ara kablosunu 2*0,75 kablo dan yapmıştım kablo yanmışta ev yanmaktan kurtuldu
Selamün aleyküm
Mübârek cumalar Geçmiş olsun .
Şikayetler yapılmalı.

Kolay gelsin sağlıcakla.

Kardeşlerim hayırlı cumalar dilerim. Evimde kullanmakta olduğum otomatik sigortalar(mcb) sayport marka. Biraz araştırdım bu marka çok da kaliteli değilmiş. Siemens ile değişmek niyetindeyim. Ancak sigorta kutusu her sigortaya uyumlumudur? hali hazırda kutuyu da mı değişmem gerekli yoksa her sigorta standartmıdır?

Simens sigortaları güvenli bir yerden aldı-
ğınızdan emin değilseniz,ABB,Eaton,Leg-
rand,Schneider marka alın.Simens,sahtesi
çok olan bir marka maalesef.

Selamün aleyküm
Mübârek cumalar Geçmiş olsun .
Şikayetler yapılmalı.

Kolay gelsin sağlıcakla.
aleyküm selam ben istanbul devletin yurtdışından gelen ürünleri test ettiği bir labaratuvar a gitmiştim bir iş için oranın müdürüne bu olayı sordum:Çivim yanıyordr kalitesiz ürünler geliyor ki benim evim yanıyordu dedim.bana bu labaratuvar yurtdışından gelen ürünlerin vergilendirme ölçümü yapıyor dedi yani siz yurtdışından bir ürün getirdiniz bu ürünü 5 tl aldınız ama devlet sizin ödediğiniz 5 tl kabul etmiyor bunu test ediyor ve gerçek vergi değerini çıkarıyor siz ürünü 5 tl alsanız bile 10 tl den vergilendirilebiliyor.Devlet bunu hesaplamış ama kaliteli ürün mecburiyeti getirmemiş sanırım bir çoğu da kaçak yoldan giriyor Türkiye ye

aleyküm selam ben istanbul devletin yurtdışından gelen ürünleri test ettiği bir labaratuvar a gitmiştim bir iş için oranın müdürüne bu olayı sordum:Çivim yanıyordr kalitesiz ürünler geliyor ki benim evim yanıyordu dedim.bana bu labaratuvar yurtdışından gelen ürünlerin vergilendirme ölçümü yapıyor dedi yani siz yurtdışından bir ürün getirdiniz bu ürünü 5 tl aldınız ama devlet sizin ödediğiniz 5 tl kabul etmiyor bunu test ediyor ve gerçek vergi değerini çıkarıyor siz ürünü 5 tl alsanız bile 10 tl den vergilendirilebiliyor.Devlet bunu hesaplamış ama kaliteli ürün mecburiyeti getirmemiş sanırım bir çoğu da kaçak yoldan giriyor Türkiye ye

Şikayet etmekten benden şikayetciler bana usta bile gelmiyor.

Diğer.
Bu sıralar gıda şikayetlerim var .

Uydurmuşlar tavsiye edilen tarih
( gıda ziyan oluyor diye ) Son yok mu ?
Tavsiye tarihinde sonu yok.

Tavsiye Edilen Tüketim Tarihi (TETT) Nedir? Tavsiye edilen tüketim tarihi ise Resmi Gazete'de "Uygun şekilde muhafaza edildiğinde, gıdanın kendine has özelliklerini koruduğu süreyi gösteren tarihdir." şeklinde ifade edilir.

Bozulmalmış diyor internette ne kadar doğru tecrübe etmek gerek.

Kim akıl etmişse bu şahsa ziyafet versem Tavsiye edilen tarih + biraz zaman ilave ( nasıl olsa sonu yok )
Süper akıl çalışması

Kolay gelsin sağlıcakla.

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,207
Kullanıcılar
449,987
Son üye
mavcil19

Yeni konular