Pano montaj atölyesi

metepk

Üye
Arkadaşlar,Profesyonel anlamda pano montaj atelyesi kurmak istiyorum.Saç kısmını hazır alarak sedece iç elektrik tesisatını döşemek için,(işte pano montaj atölyesi böyle olur) diyebileceğimiz bir iş yeri,
Neler önerirsiniz,hangi cihazlar olmalı,nasıl elemanlar olmalı,çalışmaya nereden başlamalı,önerilerinizi bekliyorum.Teşekkürler

kablo kanallarını, taşıyıcı raylarını vb. malzemelerini koyabilceğin raflar,kablo kanalı ve ray kesme makası veya testeresi , kablo kodlama cihazı, montaj sacını üzerine koyup tasarlayabileceğin masa, el aletleri aklıma gelenler şimdilik bunlar.

abi bence en onemlisi bara bukme makinesi olması lazım biraz pahalıdır ama bunlar çok onemli tabii senın profesyonelliğine bağlı bir şey eğer profesyonel olmak istiyorsan çok şey alman lazım

Yani arkadaşım.Hani avrupadan bir pano gelirde imrenirsin ya içinde hiç eksik yoktur,hiç bir malzemeyi kullanmaktan kaçmamıştır.İşte öyle bir montaj atölyesi olsun istiyorum.Bunu hep özenmişimdir ama nedense yıllarca beceremedik.Bilgisayr programı,eleman ve makine yatırımı yapıcam ama boşa yatırım yapmak için daha fazla zamanımkalmadı.

Çalışma ( imalat masası bir iki tane), profesyonel el aletleri, matkap, akülü vidalama, pano üzeri delik ve ya boşaltmalar için, punclar, dekupaj, yapılacak işlerin büyüklüğüne göre, skp sıkma pensesi, büyük kablo makası, raf sistemleri , klemensler, kablolar kanallar, raylar vs. için, yer ve bütçeye göre, limit yok....zamanla her şey yerine oturur.

en onemlısı alacağın profesyonel malzemelerı kullanabılecek profesyonel pano montaj elemanların ihtiyacın olacaktır. gerı kalan malzemeler ustte yazıo....

Yani arkadaşım.Hani avrupadan bir pano gelirde imrenirsin ya içinde hiç eksik yoktur,hiç bir malzemeyi kullanmaktan kaçmamıştır.İşte öyle bir montaj atölyesi olsun istiyorum.Bunu hep özenmişimdir ama nedense yıllarca beceremedik.Bilgisayr programı,eleman ve makine yatırımı yapıcam ama boşa yatırım yapmak için daha fazla zamanımkalmadı.
Düşüncen çok güzel ama piyasada pano ihtiyacı olupta sipariş verecek firmaların birinci sınıf işçilik ve malzeme talepleri yokki, üç yerden fiyat alır en uygununa yaptırır. Avrupa standartlarında ve görselinde olacak derdi yok. Ancak bu tip panoları proje bağlamında ne isteğini iyi bilen firmalara yapabilirsin.

Haddime düşmeyerek ilk önce böyle bir atolyede çalışmak gerekir. Daha sonra devamı gelir. İlk kurulacak sistemin oturması için bu tür yerlerde işverenin işi bilmesi gerekir. Çalışana teslim etmek doğru değil. Yapılacak iş daha sonra bir kişi işten ayrıldığında yürüyebilmeli

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri