Pano aydınlatması

Arkadaşlar merhabalar,
Elektrik kumanda ve güç panolarımıza led aydınlatma yapmak istiyoruz 24V ile çalışacak ve Florasan lamba tipinde bir tüp içinde olmasını istiyoruz bunun için bana tavsiye,öneri veya malzeme bilgisi verebilecek olan var mı acaba?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Biz bar24 ile pelsanın led armatürünü kullanıyoruz.şekil olarak ince uzun tipte.Eğer bar24 veya başka bir güç kaynağın yoksa küçük bir 220/24 trafo da iş görüyor.

Teşekkürler özellikle 24V ledleri kullanmak istiyoruz ve pano standartlarına uygun olmalı ben bakıcam Pelsan aydınlatmaya teşekkürler yanıtınız için.

Yaptığınız uygulama ile ilgili bir görseliniz var mı acaba ? Paylaşabilir misiniz?

Teşekkürler özellikle 24V ledleri kullanmak istiyoruz ve pano standartlarına uygun olmalı ben bakıcam Pelsan aydınlatmaya teşekkürler yanıtınız için.

Yaptığınız uygulama ile ilgili bir görseliniz var mı acaba ? Paylaşabilir misiniz?
Maalesef resimler telefonla birlikte gitti fakat şöyle anlatim pano iç gövdeye tutturduk üst tarafa.Yalnız içinde gelen kablo biraz kısa geliyor uzattık mecbur.Üzerinde on-off mini anahtarı ile çalışıyor.Kapı açılınca yananı istersen bunu kullanma aç-sök uzun iş.onun yerine kapıya bir sviç bağlayıp farklı bir armatür kullanırsın.Acil aydınlatma gibi kapı açılınca yanar.Umarım yardımım dokunmuştur

Cevabınız için teşekkür ederim fakat biz pano içi aydınlatmanın standartlara uygun bir şekilde olmasını istiyoruz ve 24 V DC kullanmak mecburiyetimiz var. Bakalım Diğer arkadaşlar başka bir şekilde yapacaklarını söylediler. Ben gene de ilginiz için teşekkür ederim.

Cevabınız için teşekkür ederim fakat biz pano içi aydınlatmanın standartlara uygun bir şekilde olmasını istiyoruz ve 24 V DC kullanmak mecburiyetimiz var. Bakalım Diğer arkadaşlar başka bir şekilde yapacaklarını söylediler. Ben gene de ilginiz için teşekkür ederim.
hocam bahsi geçen panoyu eti maden işletmelerine yaptık standart konusunda problem olmaz.Rica ederim

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,916
Son üye
adil.degirmenci

Yeni konular

Geri