Panel üstü priz ve uydu girişi

kac725

Üye
Merhaba,

Salona arkasında ahşap panel (4-5cm) olan bir TV ünitesi siparişi verdik fakat salon duvarı perde beton olduğu için prizi TV'nin arkasına taşıyamıyoruz. Elektrik ve uyduyu duvarın üzerinden taşıyıp doğrudan panelin içine gömebiliriz diye düşündüm fakat panel kalınlığının en az 7cm olması gerektiği söylenildi. Priz ve uydu modülüne baktığımda derinliği 3,5cm gibi görünüyor ama sanırım prizin oturacağı kasa derin olduğu için sığmıyor.

- Priz ve uydu modülünü arkasında kasa olmadan takmak sorun yaratır mı?
- Kasanın derinliğini azaltmak mümkün mü?
- Derinliği az olan bir kasa var mıdır?
- Bunların dışında bir alternatif var mıdır?

Bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Son düzenleme:
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Merhaba,

Salona arkasında ahşap panel (4-5cm) olan bir TV ünitesi siparişi verdik fakat salon duvarı perde beton olduğu için prizi TV'nin arkasına taşıyamıyoruz. Elektrik ve uyduyu duvarın üzerinden taşıyıp doğrudan panelin içine gömebiliriz diye düşündüm fakat panel kalınlığının en az 7cm olması gerektiği söylenildi. Priz ve uydu modülüne baktığımda derinliği 3,5cm gibi görünüyor ama sanırım prizin oturacağı kasa derin olduğu için sığmıyor.

- Priz ve uydu modülünü arkasında kasa olmadan takmak sorun yaratır mı?
- Kasanın derinliğini azaltmak mümkün mü?
- Derinliği az olan bir kasa var mıdır?
- Bunların dışında bir alternatif var mıdır?

Bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
güzel insan, priz buatı sadece kablo ve sıva altı dediğimiz plastiği sadece kutu olarak düşünmeyiniz. çerçeveyi çıkardığınızda bütün priz / anahtar standart aynıdır. (kaliteyi kast etmiyorum ölçü olarak) o plastik silindirik dairenin için standart kasanın tırnaklarını sıkarak sabitlersiniz. standart priz modülü sabitleyin önemli olan o. 3,5 cm kurtarıyorsa sıkıntı çıkartmaz. tabii ki gerekli yalıtımı yapmanız kaydı ile.

güzel insan, priz buatı sadece kablo ve sıva altı dediğimiz plastiği sadece kutu olarak düşünmeyiniz. çerçeveyi çıkardığınızda bütün priz / anahtar standart aynıdır. (kaliteyi kast etmiyorum ölçü olarak) o plastik silindirik dairenin için standart kasanın tırnaklarını sıkarak sabitlersiniz. standart priz modülü sabitleyin önemli olan o. 3,5 cm kurtarıyorsa sıkıntı çıkartmaz. tabii ki gerekli yalıtımı yapmanız kaydı ile.
Teşekkürler cevap için. Kutu koymak yerine karkas ile üstten modülleri sabitlersek olur o zaman. Kutu kullanmamanın bir dezavantajı olur mu peki?

o nasıl olacak? fişi çıkartırken sökülürse ne olacak? ahşap panel dediniz en kötü olasılık alçıpan için buat kullanın plastiğin fazlalığını arkadan kesersiniz.

o nasıl olacak? fişi çıkartırken sökülürse ne olacak? ahşap panel dediniz en kötü olasılık alçıpan için buat kullanın plastiğin fazlalığını arkadan kesersiniz.
Karkas panele monte edilirse üstten modüller de karkasa bağlı olacağı için oynamaz diye düşündüm. Arkada modüllerin kasa içinde olması ne gibi bir etki yaratacak?

priz kasasını karkasa sabitlerseniz olur ama kablo uçlarını izole etmeyi unutmayın.

TV ünitesi duvara sıfır monte edilmeyecekse arkasında zemindeki süpürgelik nedeniyle bir miktar boşluk kalacaktır. Bu boşluk kasa mesafesini kurtarabilir.
Duvara sıfır yerleşen panelde ise sıva üstü priz kullanabilirsiniz. TV askı aparatı nedeniyle arkasında kalacak boşluk yeterli gelir diye düşünüyorum.
Priz TV arkasında kalacağı için görünmeyecek.

TV ünitesi duvara sıfır monte edilmeyecekse arkasında zemindeki süpürgelik nedeniyle bir miktar boşluk kalacaktır. Bu boşluk kasa mesafesini kurtarabilir.
Duvara sıfır yerleşen panelde ise sıva üstü priz kullanabilirsiniz. TV askı aparatı nedeniyle arkasında kalacak boşluk yeterli gelir diye düşünüyorum.
Priz TV arkasında kalacağı için görünmeyecek.
Teşekkürler cevap için, iki şekilde de olabilir aslında. Panelin montajına göre karar vereceğim sanırım bu durumda.

Bir sorum daha var, yardımcı olabilirseniz sevinirim:
- Mevcut prizden bir de yere kadar grup priz takmak istiyorum. Grup prizi doğrudan duvarda yer alan elektrik hattına (mevcut priz tarafından kullanılan) bağlamak bir sorun yaratır mı?

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri