Panasonic Kaynak Robotu Simulasyonu

irkli_y

Üye
Merhaba
Çalıştığım iş yerinede hepsi panasonik olmak üzere kaynak robotları mevcut. Bu robotları kaynak programlarını yazıp bilgisayar ortamında simulasyonunu görebileceğimiz bir yazılım örneği var mı?
Elinde olan varsa paylaşabilir mi?

Siemens 'in çok profesyönel bir simulation tool'u var ve günlük 1000Euro gibi bir tasarım maliyeti var.
Sırf kaynak makinalarına özgü dediğin gibi bir program hiç daha önce duymadım.

Siemens 'in çok profesyönel bir simulation tool'u var ve günlük 1000Euro gibi bir tasarım maliyeti var.
Sırf kaynak makinalarına özgü dediğin gibi bir program hiç daha önce duymadım.

Aslında merakım Panosonic den gelen supporterler geldi, bilgisayarda program açıp robotu modelini , parça ve posisyoner ı ekledi ve bir layout üzerinede basit kaynak program yazıp çalıştır yaptılar ve robot parça üzerinde istenen noktaları kırmızı çizerek (kaynak olan yer belli ki) istenen cycle time içinde kaynağı bitirdi.
İstedik ancak vermediler bende bir sorayım dedim başka birilerinde var mıdır diye?
Benim için hem yapıyı öğrenme hem de program yazmayı geliştirmek için faydalı olacağını düşündüm.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…