paletli tankı çalıştırma

mucit_1453

Üye
s.a arkadaşlar benim ekteki gördüğünüz gibi bir paletli tankım var fakat ne yaptıysak bu tankı seri bir şekilde çalıştıramadık ? şöyleki bununla ilgili youtub da videolar bunları izledm gayet seri bir şekilde hereket ediyor biz uzaktan kumanda kiti bağladık efendime söylim şarjlı pil bağladım ama ne yaptıysak bir türlü randıman alamadık ? sizce bunun seri bir şekilde hareket ettirmek için ne yapmalıyız ???

Ekli dosyalar

• DSC03327.jpg
    DSC03327.jpg
    95.4 KB · Görüntüleme: 34
Redüktör tahvil oranı bir etken olabilir, belkide dc motorların besleme voltajı sizin verdiğinizden daha yüksek olabilir.
Ayrıca dikkatimi çekti aksam plastik olduğu için bilinçli olarak belki bir devire sabitlemiş olabilirler.

İyi eğlenceler. :)

Redüktör tahvil oranı bir etken olabilir, belkide dc motorların besleme voltajı sizin verdiğinizden daha yüksek olabilir.
Ayrıca dikkatimi çekti aksam plastik olduğu için bilinçli olarak belki bir devire sabitlemiş olabilirler.

İyi eğlenceler. :)

iyide yapan adam nasıl yapmış peki ?

Sizin söylemeniz gerekenler var daha yani eksik bilgi vermişsiniz! Palete takılmadan motor(2'si de) aksamı kesintisiz çalışıyor mu? Verdiğiniz voltaj ne, motorun(etiket) voltajı ne?

Sizin söylemeniz gerekenler var daha yani eksik bilgi vermişsiniz! Palete takılmadan motor(2'si de) aksamı kesintisiz çalışıyor mu? Verdiğiniz voltaj ne, motorun(etiket) voltajı ne?

evet motorların ikiside paletli paletsiz kesintisiz çalışıyor.
çalışma gerilimi 3-6 volt

Paletlerin yer tutuşu önemli.Kaymaz malzemeden olmalı.Bütün zeminlerde aynı serilikte mi çalışıyor.

Vermiş olduğunuz videoda tek motor 3V ile çalışıyor sizinkinde 2 motor mevcut pilleri de buna göre bu videodaki gibi arttırmanız gerek. [video=youtube;i1D8uLJvjNY]http://www.youtube.com/watch?v=i1D8uLJvjNY[/video]

dediğiniz gibi yapıyorum zaten daha önceki uzaktan kumanda bağlamam da 4 tane şarjlı pil bağladım ama çok yavaş ilerledi sanki motorun güc yetmiyormuş gibi biz nerde yanlış aptık anlamadım ki ? :(

Pillerin şarjı tam mı idi ölçüp tam dolu piller ile deneyin boşta motorda sıkışıklık, motorlar arasında farklı ses varmı, yeni motor takın zaten redüktör dişli sistem motorun devrini azaltıp torku arttırmak adına kullanılıyor tank gibi araçlarda. uzktan yapılabilecek yardım bu kadr olur

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Geri