pıc12f675 ile polis 3 çakar devresi

hpolatay

Üye
mrb arkadaşlar pıc12f675 ile 3 çakar polis flaşeri lazım. entegrenin 8 bacağı var 2si besleme diğer 6sı giriş/çıkış. 3 kırmızı 3 mavi led bağlayacağım besleme dışındaki bacaklara. pıc12f675 için dışardan osilatör kullanmadan sadece entegre ledler dirençler ve besleme bağlantısı yaparak devreyi çalıştırmam için bana uygun olan proğramı yazabilirmisiniz? proton basicde yazabilirseniz hem ben de öğrenirim yararıma olur. 3 kırmızı led aynı anda 3 mavi aynı anda çakacak. 3er kez kırmızılar sonra 3er kez maviler çakacak. yanıp sönme zamanı yan-1sn bekle-sön olacak yani süre 1sn 1000ms olsun istiyorum yardımcı olabilecek arkadaşlar varmı?

bence pic cıkışlarının hepsini kullanmaktansa sadece 2 cıkışını kullanıp, ledleride transistörle sürsen de olur. Proton basic bilmiyorum ama istersen Picbasic proda yapabilirim.

Slm hplotay istersen ccs c de kodları yazıp proteus ta simulasyonu çizip sana gönderebilirim ccs c konusunda' da yazdığım kodların çalışma prensibinide anlatırım ccs c için bir adım atmış olursun

yılmaz kardeşim sağolasın ccs c konusunu da öğrenmeyi istiyorum açıkçası ama özel sektör çalışanıyım ve hiç zamanım yok önce kolayından başlayayım isterim. sağolasın varolasın. afatsum09 kardeşim senin dediğin daha mantıklı ancak osilatör yada başka eleman kullanmamamın sebebi boyut. yapacağım devre kartının üzerinde ledler olmayacak ledlere kablo uzatacam ve devre boyutu ne kadar küçük olursa benim için o kadar iyi olur. pıcbasıc proda proğramı yazabilirsen gerçekten çok sevineceğim. ayrıca bir kağıda devreyi çizip buraya resim olarak atabilirsen çok mutlu olurum. yalnız çok imkanım yok yazdığın proğramla devrenin kesin olarak çalıştığından emin olmamaız gerekiyor ki hemen uygulamaya geçebileyim. msjını bekliyorum. yılmaz kardeşim sana da tekrardan çok teşekkür ederim sağolasın

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,965
Son üye
Pentium55

Yeni konular

Geri