Pıc için reset devresi çeşitleri?

Merhabalar arkadaşlar,üstadlar; elektrik elektronik mühendisliği öğrencisiyim ve Pıc'e yeni başladım.Araştırdığım bazı konular var yardımcı olursanız sevinirim Pıc için reset devrelerini araştırıyorum ve sadece belli başlı bir kaç devreyle karşılaştım.Tam olarak sorum şu 'What are the type of reset circuits? What are their differences and how they used?'
reset devrelerinin çeşitleri ve farkları amaç sadece Mclr pinini lojik 1 yapmak değil mi, ne gibi farkları var bunların?

@kesmez
Evet okudum ama bunun harici çok farklı devrelerle de karşılaştım tam olarak açıklayıcı belge , kitap . forum vs. bulamadım

Son düzenleme:
Reset mikrokontrolcuyu durdurur. Çıkışlar otomatik input olur. Yani mikrokontrolcu kendini kapatır.
Bizim yaptığımız hataya düşmeyin pic yerine stm32 öğrenin hem ucuz hem daha güçlü. cubemx ve atollic ile ücretsiz çalışabilirsiniz.

Reset mikrokontrolcuyu durdurur. Çıkışlar otomatik input olur. Yani mikrokontrolcu kendini kapatır.
Bizim yaptığımız hataya düşmeyin pic yerine stm32 öğrenin hem ucuz hem daha güçlü. cubemx ve atollic ile ücretsiz çalışabilirsiniz.

Ayne onu da araştırıyorum.Bir süre sonra stm32 ye başlayamayı düşünüyorum, şu an staj yaptığım firma bazı çalışma konuları verdi.Bu soruda onlardan biri elde ettiğim bilgiler tam olarak tatmin edici olmadığı için buraya yazma gereğı duydum.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri