PİC den PLC YAPIMI .

hayır.plc içindeki işklemciler mculardan biraz farklıdır

arkadaslar pıc ıle tam olarak bır plc degılde onun yerıne kullanabılırmıyız.bunun icin devreyi nasıl dizayn etmeliyiz.pano içerisinde kullanımda dıs etkenlerden korunması ıcın nelerı goze almalıyız.boyle bır devre yapmak ıstedıgımızde pıc harıcınde ne kullanabılırız.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
arkadaşlar bu pic'i oparatör paneli ile kontrol edebiliyor muyuz bir bilginiz varmı yardımcı olursanız sevinirim.

çok eski alıntıda aynı zamanda ama konu çok güzel aslında plc falan değil amaanoog gırıs eklense ve anolog çıkış mukemmel bır devre bır ara bende yolluyayım

Sn prof.dr. Murat UZAM'ın bu değerli projesinin bir başkasına ait olmasını kesinlikle düşünmüyorum.Kendisi benimde hocamdı ve çok değerli bilim insanıdır.Kİşiliği ve yaşayış tarzıyla kesinlikle örnek birisidir.Ben bu iddiaları asılsız buldum şahsen. madem bu kadar kendisine güveniyor ciddi anlamda suç duyurusunda bulunsun derim yani kimse emeklerinin bu şekilde heba olmasını istemez.
Operratör panel olarak söyle söyleyebilirim; Picbit-plc özel görsel programlama yazılımı vardır ve normal pic programlar gibi USB yardımıyla yazılan program pc'den yüklenir.

Sn prof.dr. Murat UZAM'ın bu değerli projesinin bir başkasına ait olmasını kesinlikle düşünmüyorum.Kendisi benimde hocamdı ve çok değerli bilim insanıdır.Kİşiliği ve yaşayış tarzıyla kesinlikle örnek birisidir.Ben bu iddiaları asılsız buldum şahsen. madem bu kadar kendisine güveniyor ciddi anlamda suç duyurusunda bulunsun derim yani kimse emeklerinin bu şekilde heba olmasını istemez.
Operratör panel olarak söyle söyleyebilirim; Picbit-plc özel görsel programlama yazılımı vardır ve normal pic programlar gibi USB yardımıyla yazılan program pc'den yüklenir.

S.A.
Sn. Arkadaşlar başkasına ait olsa ne olur yani hıı!
Hiç bir şey olmaz değilmi, ya tabanı pic 16xxxx işlemci pin sayısı yapabileceği vb... şeyler belli değilmi. Bu benim şu senin demenin faydası yok küçük insanlar problemlerle büyük insanlar çözümlerle uğraşır. Benim baban senin babanı döver. Bence bırakalım bunları insanlar birşry yapmış diğer insanlar faydalansın diye ortaya koymuş. Ha daha iyisini yapıp üzerine birşeyler ilave edip bende şunu üzerine ilave ettim diyebilene helal olsun derim. İş şemayla bitmez, ben düşündüydüm de demeylede bitmez, bak yaptım çalıştırdım alın faydalanın aha işte bu oldu. Saygılarımla kolay gelsin. ;)

evet aynen katılıyorum size ama verilen sitede iddiayı atan arkadaş kendi tasarlamış olduğu elemanın üzerindeki isimlerin silinmeye çalışılmış olduğunu falan söylüyor yani bunlarda hoş değil bence.Emeğe saygı diyelim Allaha emanet olun.

Verilen link'ler çalışmıyor.
Projeyi hayata geçiren oldu mu?

Forum istatistikleri

Konular
128,404
Kullanıcılar
450,302
Son üye
mel112

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri