Oyuncak Lazer ve Hat Trafosu ile Ses İletim Düzeneği

Nasıl bir lazer ışını üzerine konuşmak istiyorsunuz? Yaklaşık 15 dakika olarak, ucuz lazer kalem işaretçiler ve Radyo yaşamak birkaç parça kullanarak kendi lazer iletişim sistemi kurabilirsiniz.İşte Devremiz..

Oyuncak Lazer ve Hat Trafosu ile Ses İletim Düzeneği

laser_close_2.jpg

Basit bir düzenek tek sorun trafo umarım piayasada bulunabilir bir ara denemek gerekli güzel bir proje

Chapter 7: Light and Optics

simple_improved_laser_comm.jpg

Pil klibi 4,5 voltluk pil için (bir 9 voltluk pil eklenmiştir.) Beri 3 hücre alır bir paketi yoktu, ben bu 4 AA pil alır kullanılan ve çıplak tel düz bir parça ile bir dört pilleri değiştirilir.

Biz, sadece birkaç dakika içinde bir lazer vericisi var!

laser_transmitter_verici_lezerses.gif

cds_photocell.jpg

new_laser_receiver.jpg

baya ilginç bişey bir ara denemek lazım teşekkürler

merhaba bunun tam olarak nasıl yapıldığını anlatabilirmisin şimdiden tşkler.

kardeş bu düzeneği biraz açarmısın hatta taşırken lazer kırıkacaktır sonuçta fiberle götürecek halin yok

arkadaşlar bir sorum olacak bu devrede lazer yerine alıcı ve verici devresini fiber optik kablo ile bağlasam ve foto dirençle fiber optik kabloyu etkileşime soksam yine sesi iletebilirmiyim?yardımcı olurmusunuz lütfen...

bu devrenin aynısını yaptım hafif cızırtılı olarak çalıştı ama benim üniversiteyi bitirebilmem için bunu 100 metre ilerden ses almam gerekiyo bana lazer konusun yardımcı olabilcek biri varsa siteden msj atsın nick:ekan353

Yaşınız 46 görünüyor üni bitirmek ??? Her neyse daha güçlü lazer almanız gerek şu yeşil veya mavisinden aldığınız yerden de doğrulatın 100 mlik menzil var mı? Ancak o zaman istediğiniz olur saygılar.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,195
Kullanıcılar
449,971
Son üye
umutcelik

Yeni konular

Geri