Otomatsan Kapı Klidi HK.

Nurcinmetn

Üye
Merhabalar, apartmanımızın kilidi otomatsan marka bir otomatlı kilit olmakta ama ne yazık ki ilk takıldığı zaman birileri kurcalamış mı zarar mı vermiş belli değil anahtar takmaya çalıştığımız da zar zor takılıyor tam girmediği için şuana kadar 6'a yakın anahtar kırıldı içinde 5i alındı kolay şekilde ama son kırılan epey içine kadar gittiği için alınamıyor arkasını açtığım da ise böyle bir şema çıkıyor karşımıza.
58490

Bu kısmı görünce arkasından işlem yapamadım ve kapıyı takan kişileri aradığım da kullanıcı hatası diyip ücrete tabi tutuyorlar yardımcı olabilecek konuya uzman arkadaşlar yardımcı olabilir ise sevinirim yoksa uğraşıp o kilit olduğu uzun kısım daki vidaları sökmeye çalıştım ve ne yazık ki kilitin o ön tarafında bulunan uzun kısım kenarı açık kaldı.. İçini açıp parçayı kendim çıkartabilir miyim.

Konu hatalı yere açıldı ise düzeltilir ise sevinirim.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
çok iyi bilmemekle beraber, anahtarın girdiği yer perçinli ise yapamazsın, başka bir yolunu ben bilmiyorum.

Anahtarın arkadan görünen kısnından ınce bir civi vs ile cekic ile hafifce vurarak geri itmeye calısın, daha sonra yankeski, kargaburun ıle cekmeye çalışın.
Veya, kırık parcaya, kuvvetli bir yapıstırıcıyı tasırmadan sürün ve yuvaya itin, kurumasını bekleyip çekmeye çalısın.

Anahtarın arkadan görünen kısnından ınce bir civi vs ile cekic ile hafifce vurarak geri itmeye calısın, daha sonra yankeski, kargaburun ıle cekmeye çalışın.
Veya, kırık parcaya, kuvvetli bir yapıstırıcıyı tasırmadan sürün ve yuvaya itin, kurumasını bekleyip çekmeye çalısın.

O çözümler basit yöntem olarak geçiyor Dünya genelinde. Ben uzun uzun açıklama yaptım demek ki o kadar basit bir çözümü yok, cevap için yorulmuşsunuz.

Yazdığınız yorum değil ki, sadece benzim önce bir insana yardım etmek için yorum yazın forum da yorum yazmak için yazmayın lütfen. Saygılarımla..

Yazdığınız yorum değil ki, sadece benzim önce bir insana yardım etmek için yorum yazın forum da yorum yazmak için yazmayın lütfen. Saygılarımla..
Forumda herkesin amacı ihtiyacı olana yardımcı olmak.
Yorum yazarken muhataplarımızın yaşça ve tecrübe açısından kendimizden büyük olacağını düşünerek hareket edersek bu tür tatsızlıklar olmaz inşallah.

o senin basit dediğin yöntemleri ben bilmiyordum mesela, ustamız bilgisini paylaşmış ben de öğrenmiş oldum. burası sana çare olacak diye bir kural yok, bu gün üye olmuşsun bizden çözüm istiyorsun. git hazreti google sor o anlatsın, üstelik sana cevapta vermez.

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri