Otomatik kapılardaki manyetik sensör (loop sensör) hk.

ARKADAŞALR OTOMATİK PERDE KAPILARDA KULLANILAN YER SENSÖRLERİ NASIL ÇALIŞIYOR BİR JAY MARKA RÖLESİ VAR BETONA NASIL GÖMÜLÜYOR MANYETİK ALANLAMI ÇALIŞIYOR AĞIRLIKLAMI? KAPILARIMIZDA SORUN YAŞIYORUZDA TEŞEKKÜRLER...

*Sırf büyük harf ile yorum (post atmak) yazmak yasaktır. Sırf büyük harf ile başlık (topic) açmak yasaktır. konu başlığı düzenlenmiştir. lütfen forum kurallarına uyalım...
düzenleyen:volcanoos

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
sayın atakanbayri

otomatik kapının önünde dikdörtgen şeklinde çizgi göreceksin. kapı montajı yapılırken beton dikdörtgen şeklinde kesilir ve buraya tek damarlı 1,5 mm lik kablo koyulur ve üzeri tekrar kapanır. bu kablonun uçları kapı panosunda bulunan manyetik sensöre girer. kapının önüne forklift, kamyon vb araç geldiği zaman manyetik sensör bunu algılar ve kapı otomatik olarak açılır. manyetik sensöründe hata varsa üzerinde kırmızı lamba yanıyor olması gerekir. ya kontaklarında sorun vardır yada betona gömülü olan kablonda sorun vardır...

tam olarak anlamadım beton kesilip sadece kablo gömülüp rölesine mi? bağlanıyor kaç cm gömülmeli üzerine başka malzeme koyulmalımı ağırlıklamı çalışıyor manyetik alanlamı?

sayın atakanbayri

beton ince şekilde sadece kablonun gireceği şekilde kesilir ve dikdörtgen şeklinde döndürülür, fazla derine inmeye gerek yok 1-2 cm yeterli olacaktır. daha sonra gömülen kablonun uçları kapı kumanda panosunun içinde bulunan manyetik sensörün ilgili uçlarına girer. ağırlıkla alakası yoktur sistemin. dikdörtgen şeklinde yerde olan kablonun içine forklift, kamyon vs girdimi metal etkisinden dolayı kapı açılır. büyük bi metal parça ile de kapı açılır dikkatli olalım...

Hayır atakanbayri.Tek damarlı kablo rölenin bir ucundan çıkıp diğer ucuna bağlanır.Kabloyuda ort. kapıdan 1,5m-2m uzaklıkta döşeki kapının açılmasını bekleme.Kabloyu döşeme şeklini de dikdörtgen çizim olarakta düşünebilirsin.

kardeş kapıya birlimit monte et ve hava perdesinide limite bağımlı olarak çalıştır tamam

sayın hocamında dediği gibi bir kare keseceksin ama kapınan 1 ila 2 m uzak yoksa perdedeki borulardan bile açılır vede yakın olursa çarpmalarda olabilir kabloyu loop dedektör dediğimiz bir özell röleye giriyoruzz kabloyu 3 veya 4 tur dönmelisin

arkadaşlar kolay gelsin ben bu uygulamayı daha once yaptım fakat şimdi o röleden bulamıyorum tipini falan unuttum markasını ve nerden temın edebilecegimi yazarsanız sevinırım teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,991
Son üye
multiroots

Yeni konular

Geri