Otomasyon Sistemleri

canoon28

Üye
Merhaba arkadaşlar, Elektrik teknikeriyim lakin otomasyon alanında yeterli bilgi ve tecrübem yok. Bu alanda destek veya alabileceğim site veya kurslar var mıdır? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Merhaba arkadaşlar, Elektrik teknikeriyim lakin otomasyon alanında yeterli bilgi ve tecrübem yok. Bu alanda destek veya alabileceğim site veya kurslar var mıdır? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
udemyde biçok kurs var bakmanızı öneririm

Merhaba,
Genelde Scada kısmında hangi marka ile başlarsanız yazılım tarafında onunla yürüyor ve geliştiriyorsunuz. Saha bilgisi bence çok çok önemli, HVAC üzerine çalışacaksanız size tavsiyem mutlaka bir hastane, makina otomasyonu üzerine çalışacaksanız bir fabrika projesinde bulunun. MCC ve DDC panoları da çok önemli, kumanda bilgisi bilmeyen kişilerin "ben otomasyoncuyum" demesine karşıyım o yüzden pano kısmı da bence çok çok önemli. Bir pano imalatçısında kumanda ile işe başlayıp benim ile temasa geçiniz. Size saha tecrübesi için elimden geleni yaparım. [email protected] Ankara

Merhaba,
Genelde scada kısmında hangi marka ile başlarsanız yazılım tarafında onunla yürüyor ve geliştiriyorsunuz. Saha bilgisi bence çok çok önemli, HVAC üzerine çalışacaksanız size tavsiyem mutlaka bir hastane, makina otomasyonu üzerine çalışacaksanız bir fabrika projesinde bulunun. MCC ve DDC panoları da çok önemli, kumanda bilgisi bilmeyen kişilerin "ben otomasyoncuyum" demesine karşıyım o yüzden pano kısmı da bence çok çok önemli. Bir pano imalatçısında kumanda ile işe başlayıp benim ile temasa geçiniz. Size saha tecrübesi için elimden geleni yaparım. [email protected] Ankara
Vallahi tebrikler, Senin gibi adamlar kaldı mı hocam. Çok yardım seversin :)

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,891
Son üye
Ercan29

Yeni konular

Geri