OTOMASYON MEZUNLARI Kafama Takılan Sorun Var İçeri Lütfen.

mpaac0898

Üye
Arkadaşlar Ben 15 Yaşında Bir Otomasyon Öğrencisiyim.Uzatmadan Soruma Geçeyim.

Ben Bu Bölmü İsteyerek Yada İstemeden seçtim Ve Eğtimini Görüyorum.Ben Endstri Meslek Lisesini Bitirip 2 Yıllık Üniversiteyi Bitirmeyi Düşünüyorum Ve Bu Eğtimleri Gördükden Sonra Çalışacağım Her Hangi Bir İş Yerinde Ortalama Ücreti Merak Ediyorum 2 Yıllık Üniversitesini Okumuş Bir Arkadaş Veya Herhangi Bi Bilgili Arkadaş Yardımcı Olurmu.

senin kendini yetistirmene baglı arkadasım sen nekadar kendini yetiştirir cok sey ogrenirsen ve pratikte bunlara hakim olursan kazancın o kadar artar fakat gunumuzde 100 tlye daire tesisatı yapanlar var yani bu meslekten ekmek yemek gun gectikce zorlasıyor

kardesım ben 2 yıllık myo otomasyon bölümü ögrencisiyim ılk önce sana sunu solıyeyyım kımse sana al 2 mılyar maas demez daha sende bende bu meslegın basındayız sımdıden ücreti düsünmek bıraz sacma bence ilk yapacagımız sey bu meslekte kendımızı gelıstırmek her iş bızde bıtıyor yani kendını gelıstırırsen ıyı bı mevkıye gelırsın eger kendını gelıstırmeden gunu kurtarmak ıcın calısırsan asgari ucretti kabullenırsın ..!

arkadasım bu senin kendini yetiştirmene baglı meslekle ilgili ne kadar cok sey ogrenir ve pratikte uygularsan bu senin yararınadır yani ne kadar ekmek o kadar köfte ama gunumuz sartlarında 1 daire tesisatını 100 tl ye yapan arkadasları gordukce işimizin daha zor oldugunu dusunuyorum

Ya Elmden Geldiği Kadar Geliştirmeye Çalışıcam Zaten Ekmeğimi Bu Meslekten Çıkarcamda Sonuçda para İçin Yapyoruz nde Olsa Bu Yüzden Merak Ettim Kimi Diyo Özel Sektör 2.000 Lira Alırsın 2 Yıllık Bitince Diğeri Gelyo Dyo Sanayide Çalıştığım Yerde Biri Vardı 1.200 lira Alyo Biri Gelyo 5.000 Dyo Herkez Bi şey Dyo Ve Bölmü Adam Gibi bilende Yok Kim Sorsa Dyoki Endstriden Bi şey Çıkmaz o Bölmde OTOmasyon OTO Bölmüdür Fln Dyo

muhendisler senin dedigın paraları anca alıyorlar.ben 15 yıldır bu meslekteyim 2 yıllık elektrik mezunuyum fabrikada Bakım gorevlisi ve grup amiriyim aldıgım para 1100 lira

Bölmü Adam Gibi bilende Yok Kim Sorsa Dyoki Endstriden Bi şey Çıkmaz o Bölmde OTOmasyon OTO Bölmüdür Fln Dyo
:D hiç gülesim yoktu. sen boşver onları yoluna bak. hırsla çalışırsan 2000 civarı alırsın. ama aklın fikrin geyikte olursa 1500 alirsan dua et.

ephesus 15yıl deneyimle o sorumlulukla 1100e çalışıyorsan sorun müdürlerinde değil sende bence.. sen 1100 tl alıp ses çıkarmazsan 2000 tl ye layık olduğunu göstermezsen sana neden 2000 tl ödesinler ki..

Biz işleri nasıl yaparız nasıl öğreniriz diye düşünürdük şimdiki gençler hızlı valla direk maaşı düşünüyor.

Genç kardeşim tamamen senin kendini yetiştirmene bağlı. Eğer ben ortama bir teknisyen olurum dersen -belki- iş bulmakta bile zorlanırsın. Ama emek harcayıp kendini yetiştirirsen istediğin rakama sen iş seçersin.

ya benim bu meslekte en cok kızdığım şey daha bölümü seçmeden "bu mesleğin parası dahamı cok bunamı gitsem"diyorlar.bana göre böyle birisi cok zor iş bulur.buna babamdan örnek vereyim babam dükkana bi gün aşcı alacak.aşcı direk para mevzusuna girdi ve babamda direk güle güle dedi bunu da neden dedi biliyormsun bu kişiden randıman alamayız verim olmaz bu kişiden.bence önce kendini cok iyi geliştirmen lazım.neden cok iyi dedim?çünkü bu mesleği yapam cok fazla kişi var sen kendini cok iyi yetiştirmen lazım ve bir işe girdiğin zaman ilk önce bi 1 ay kadar calış ve ay sonunu bekle iş veren seninle bu konuda konusacaktır.ama direk para konusuna girme

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri