Osiloskop için izolasyon trafosu(mikrodalga trafosundan)

kk2144

Üye
Merhabalar,
Osiloskop izolasyon trafosu olarak kullanmak için iki adet mikro dalga trafosunun primerlerini kullanarak 1:1 trafo yapmayı düşünüyorum, dikkate almam gereken konular nelerdir?

Düşüncem basitce trafoların kaynagını taşlayıp primerlerini ayırmak ve birisinin nüvesinde bunları birleştirmek ve nüveyi tekrar lehimlemek.

Bu konuda tecrübesi veya tavsiyeleri olan sayın forumdaşların yardımını beklerim, saygılar.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
30w lik osiloskop için 800w trafo mu kullanılır. Hazır izolasyon trafosu al

Bu arada uzman birileri yorum yapsın, osiloskoplarin izolasyon trafosu ile kullanımı niçin tavsiye edilmiyor.

30w lik osiloskop için 800w trafo mu kullanılır. Hazır izolasyon trafosu al
Elimde 3 tane var, öylece duruyor değerlendireyim istemiştim, satın almak tabii ki mümkün.
Bir de diğer mesajınızda osiloskop için izolasyon trafosu önerilmiyor demişsiniz, biraz açabilir misiniz?
beni güldürdün ya @silvestir usta, seni de inandığın güldürsün
İlginç, neden güldünüz anlamadım.

Elimde 3 tane var, öylece duruyor değerlendireyim istemiştim, satın almak tabii ki mümkün.
Bir de diğer mesajınızda osiloskop için izolasyon trafosu önerilmiyor demişsiniz, biraz açabilir misiniz?

İlginç, neden güldünüz anlamadım.
@silvestir usta büyüktür bu işlerden anlar "30w lik osiloskop için 800w trafo mu kullanılır. Hazır izolasyon trafosu al" lafı beni güldürdü. lafım size değil,@silvestir ustanın öngörüsüne

Estağfurullah, sadece kendini geliştirmiş meraklı arastirmaciyim ustam

Mikrodalga trafoları sürekli çalışmaya da uygun değil, kayıpları fazla olup ısınır. Atıyorum sen 20w çekerken trafonun kaybı bile 50w olacak.

Geçenlerde osiloskop bozuldu, ben de izolasyon düşündüm ancak yaptığım arastirmalarda izolasyonun tavsiye edilmediğini gördüm. Ama kullanan ve memnun olan varsa yazsin

Sağolun,
galiba osiloskopu değil de yükü bağlamak gerekiyor izolasyon trafosuna. Araştırmaya devam ustam. Saygılar

Sakat şeyler olçeceksen diferansiyel prob edinmelisin ancak pahalı.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri