op 270 ile usb rs232 haberleşmesi

Arkadaşlar, bir op270 paneli os update yaparken usb-rs232 konvertör ile yapmaya çalıştım. Ama haberleşmeyi bir türlü kuramadım. Konvertörümün arızalı olabileceğini düşünüp arkadaşımın konvertörü ile denedim. Aynı problem devam etti. Laptoplarda usb 500mA destekliyor. Konvertör ise 76mA harcıyor.
Buna rağmen Laptop ile haberleşme sağlayamadık.

Son bir çare eski model üzerinde rs232 çıkışı olan bir masa üstü ile denedik.
sıkıntısız haberleşmeyide kurdu, os update de yaptı.

Sahada masa üstünü yanımda taşıyamayacağıma göre; acaba harici 5V beslemesi olan konvertörler ile bu sorunumu çözebilir miyim?

Bu arada konvertörümü başka bir cihazda denedim, çalışıyor.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
USB/RS232 çeviriciyle OS update yapamıyorsunuz maalesef :( Diğer panellerde de durum aynı. Ancak, şahsen denememiş olmakla beraber, USB host-to-host kablosuyla OP'nin USB arayüzeyinden OS update yapabilmeniz lazım. Normal USB kablodan farklıdır. İki tarafı USB konnektörlü

Bilgisayarcılardan bulabilirsiniz. Yanlış hatırlamıyorsam USB laplink kablosu olarak da geçiyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri