Omron Modbus Haberleşme Hatası

hrnn

Üye
Merhaba,
Omron CJ2M CPU11 (SCU41 ) ile 6 adet Yaskawa v1000 modbus haberleştirmekte sıkıntı çekiyorum. Gerekli paraetreleri yüklüyorum bağlantıları da doğru şekilde yapmama rağmen haberleşme kurulduktan 2sn sonra sürücüler CE hatasına geçiyor. Ne yapmam gerekir
Yardımlarınız için teşekkürler...

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Omron NX1P2 serisinden kepserver modbus TCP haberleşmesi yapmaya çalıştım olmadı.Araştırmalarım sonucunda NX ve NJ serileri NJ ethernet/IP denilen protokolü desteklediğini oğrendim.Yani modbus tcp yi desteklememektedir.Kepserver NJ ethernet driver ile bağlantı yapılabiliyor.

rs485 ağındaki Sürücüleri 2 adet e düşürün bi deneyin bence ...sayının artması ve aradaki kablonun parazitlerden etkilenerek modbus haberleşmeyi bozuyor olabilir...birde 4 telli bağlantı yapmayın 2 telli 485 kullanın..

Omron NX1P2 serisinden kepserver modbus TCP haberleşmesi yapmaya çalıştım olmadı.Araştırmalarım sonucunda NX ve NJ serileri NJ ethernet/IP denilen protokolü desteklediğini oğrendim.Yani modbus tcp yi desteklememektedir.Kepserver NJ ethernet driver ile bağlantı yapılabiliyor.
Merhabalar.Omron Nx ve NJ serileri ile Modbus Tcp haberleşmesi yapılıyor.Özel blokalr var.destek.omron.com.tr/makale_kitapligi/ omronun buradaki sitesinde Udp /Ip adı altında örnek uygulama var.Yabancı sitelerde örnekler var.Siemens S71500 ile haberleşerek scadaya veri yazabildim.

• Beğen
Tepkiler: huh
Merhabalar.Omron Nx ve NJ serileri ile Modbus Tcp haberleşmesi yapılıyor.Özel blokalr var.destek.omron.com.tr/makale_kitapligi/ omronun buradaki sitesinde Udp /Ip adı altında örnek uygulama var.Yabancı sitelerde örnekler var.Siemens S71500 ile haberleşerek scadaya veri yazabildim.
PLC2 PLC olabilir ancak kepserver da modbus tcp yi seçtiğimde haberleşmedi belkide o blokları eklesem olabilirdi ancak gerek kalmadı NJ Ethernet driver ı seçtiğimde bilgiler bilgisayarıma geldi.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri