Omron cpm2a enkoder değeri okuma

oziozmoz

Üye
MERHABALAR;

OMRON CPM2A plc de enkoder değeri okuyup kullanmak istiyorum. Elinizde kod veya açıklamalı anlatım varsa paylaşır mısınız? dökümandan enkoder bağlantısını yaptım ancak ladder de sıkıntı var. herhangi bir kod sorunsuz çalışıyor. sadece prv(62) ve ını(61) ile yazdığım kodlarda ''plc dip anahtarını veya ayarları kontrol ediniz.'' uyarısını alıyorum. Kısaca elinde cpm2a ile ilgili döküman ve enkoder kodu olan paylaşırsa memnun olurum iyi çalışmalar.
MERHABALAR;

OMRON CPM2A plc de enkoder değeri okuyup kullanmak istiyorum. Elinizde kod veya açıklamalı anlatım varsa paylaşır mısınız? dökümandan enkoder bağlantısını yaptım ancak ladder de sıkıntı var. herhangi bir kod sorunsuz çalışıyor. sadece prv(62) ve ını(61) ile yazdığım kodlarda ''plc dip anahtarını veya ayarları kontrol ediniz.'' uyarısını alıyorum. Kısaca elinde cpm2a ile ilgili döküman ve enkoder kodu olan paylaşırsa memnun olurum iyi çalışmalar.
Şuan enkoder değerini okudum dm memory attım ancak enerji kesilip gidince dm memory deki değerler sıfırlanıyor bunu nasıl önleyebilirim

Son düzenleme:
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri