Omron CPM2A End Hatası

ottoman43

Üye
merhaba arkadaşlar.

elimdeki CPM2A PLC ye seri kablo yaptım ve CX one programını kurdum. ancak plc ile online olduğumda sol alt köşede END ERRORS şeklinde bir hata mesajı çıkıyor. ayrıca plc üzerindeki ERROR ışığı sürekli COM ışığı da kesik olarak yanıp sönüyor.

acaba cx programer deki hata mesajı nedir. teşekkürler şimdiden.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Plc > Edit > Error log ile kontrol edebilirsin.

arkadaşlar hata mesajı resmini ekliyorum. düzeltmek için ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim. teşekkürler.

Programın sonunda '' END '' kullanılmamış. End ekleyip compile edin.

omron bildiğim kadarıyla kendisi enlemiyormuydu END komutunu.

bende oyle biliyorum ama end sectionı belki arkadas silmiş olabilir programın bitimine end koyarak problemi çözebilirsin

Bazı eski serilerde end komutu elle yazılmak zorundadır.Yeni serilerde program son sectionda end komutunu atıyor.

merhaba arkadaşlar.

elimdeki CPM2A PLC ye seri kablo yaptım ve CX one programını kurdum. ancak plc ile online olduğumda sol alt köşede END ERRORS şeklinde bir hata mesajı çıkıyor. ayrıca plc üzerindeki ERROR ışığı sürekli COM ışığı da kesik olarak yanıp sönüyor.

acaba cx programer deki hata mesajı nedir. teşekkürler şimdiden.

Arkadaşım Programın Sonuna END Komutu Koymamışsın Yada Silinmiş Bi Şekilde... Omron Plc'lerde He Yaptığın Programın Sonuna END Adında Bi Section Aç Ve END Komutunu Bu Sectionda Oluştur Bu Bi Alışkanlık Olsun Senin İçin Bunu Koyduktan Sonra Alarm Loglarını Silersen Bi Sıkıntın Kalmaz...

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri