Omron analog output

sbkeskinli

Üye
Merhaba arkadaşlar elimde cj1w-da041 4 kanal analog output var. Bundan bir türlü çıkış alamadım .yapılması gereken ayarlar tam olarak ne olduğunu bilmiyorum ı\o table den 2120 adresinde olduğunu ve 0-10v ayarlı olduğunu söyleyebilirim . Ben q.2120 adresine direk değer yazıyorum ama hiç değişiklliş yok. Başka configurasyon ayarı yapmam gerekiyormu veya bir yerleri set lemem. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
AD081-V1 modülünde Giriş tanımlamalarını aşağıdaki yöntemlerle değiştirebiliyoruz.

İlk etapta girişleri aktif (enable) etmek için aşağıdaki tabloda gösterilen bit değerlerini etkinleştirmek gerekir.

Örnek verilecek olursa;

D20000 için 7 numaralı girişi aktif etmek için 6 numaralı biti 1 yapacağız ve buna göre hexadecimal sayı yazarak D20000 alanının içine aktaracağız.

İkinci etapta daha önceden tanımladığımız girişleri 0-10V ,-10 10V veya 4-20mA giriş tipinde tanıtabilmek için;

Örnek olarak; D20001 alanına input 7'ye 0-10V tanıtabilmek için 13 ve 12 bitlere sırasıyla 0 ve 1 yazılması gerekir. 4-20 mA tanıtılsaydı aynı
bitlere sırasıyla 1 ve 0 yazılması gerekecekti veya -10 10V tanıtabilmek için bit alanlarına sırasıyla 0 ve 0 yazılıcaktı.

Bu şekilde giriş tanımlamaları yapılmaktadır.

İyi Çalışmalar.[

Forum istatistikleri

Konular
128,188
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri