Olculu masa

ketanco

Üye
Arkadaslar yapmaya baslayacagim hobi projelerim (hem elektronik hem ahsap ve daha ne olursa) icin uzerinde kare seklinde olcu olan bir masa istiyorum ama ne yazdiysam bulamadim bunun ozel bir ismimi var? bir tek hobi kesim mati diye birsey gordum ama bu anladigim kadariyla esnek birsey yani uzun vadede dayanmaz, yada yaniliyormuyum? ne yazarak arama yapayim, yada olay hobi kesim matini masaya sabitlemek ve mat eskidikce degistirmekmi?

Araya cam benzeri bir malzeme koyarak kesme matının ömrü uzatılabilir ama hassas ölçülerde kayma olur mu denemek lazım

masalar genel olarak dikdörtgen olur. tersanede çalıştım, tezgahımız dikdörtgendi, marangoz atölyelerinde de aynı şekilde. tornacıların, tamircilerin tezgahları da aynıydı. siz mutlaka bana kare masa lazım diyorsanız, kare masa diye arama yapınız veya bir marangoza yaptırabilirsiniz. veya ilk hobi çalışmanız kare masanız olsun. kesme matına gelince galiba hepsi A3 boyutunda pek ilgi alanıma girmiyor.

Masa üstüne uygun büyüklükte keme matı koyarsınız. Elektronik ve maket çalışmaları için uygun olur. Ahşap işleri ve diğer metal işleri için kesme matı uygun olmaz. Böyle işler yapacağınız zaman kesme matını kaldırırsınız. Yani masayı yapacağınız işlerin türüne göre önce komple metal veya mebran kaplarsınız. İnce işler için kesim matı, lehim işleri için silikon mat, bazı işler için polyamid mat dönüşümlü olarak kullanırsınız.

masalar genel olarak dikdörtgen olur. tersanede çalıştım, tezgahımız dikdörtgendi, marangoz atölyelerinde de aynı şekilde. tornacıların, tamircilerin tezgahları da aynıydı. siz mutlaka bana kare masa lazım diyorsanız, kare masa diye arama yapınız veya bir marangoza yaptırabilirsiniz. veya ilk hobi çalışmanız kare masanız olsun. kesme matına gelince galiba hepsi A3 boyutunda pek ilgi alanıma girmiyor.
uzerinde kare seklinde olcu olan masa = harita metod gibi uzerinde kare olculer olan masa kastediyordum))) masa diktorgen olabliir sorun degil

uzerinde kare seklinde olcu olan masa = harita metod gibi uzerinde kare olculer olan masa kastediyordum))) masa diktorgen olabliir sorun degil
yahu güzel insan, eğer senin istediğin gibi bir masa yoksa, istediğin değişikliği sen yap. hobinin başı senin kafanda olanı yapmak değil mi? masanı istediğin gibi yaparsın, sandalyeni, ışığını/aydınlatmanı. masanın üzerine kare yapmak için gönye-kalem- boya bir de cetvel/metre lazım değil mi? ve en güzel tarafı senin yapmış olmandır.

yahu güzel insan, eğer senin istediğin gibi bir masa yoksa, istediğin değişikliği sen yap. hobinin başı senin kafanda olanı yapmak değil mi? masanı istediğin gibi yaparsın, sandalyeni, ışığını/aydınlatmanı. masanın üzerine kare yapmak için gönye-kalem- boya bir de cetvel/metre lazım değil mi? ve en güzel tarafı senin yapmış olmandır.
onu da dusunmedim degil de eski bir masa var, galiba uzerine mat kaplayacagim. sagolasin

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri