Numune almada kullanılacak Asansör için kapı kilidi tavsiyesi

has_artvin_li

Usta Üye
Katılım
18 Ocak 2008
Mesajlar
957
Puanları
158
Yaş
36
Herkese selamun aleyküm.

Değerli ustalarım bir firmada gelen araçların üzerinden numune almak için kantarın üzerine asansör yapılmış ve buna otomasyon sistemi yapmamız icap ediyor.

Asansör çalışması araç kantara çıktığında operatör asansöre binecek kapıyı açtığı anda asansör tamamen hareketsiz kalacak ayrıca kapı elektrikli olacak yani düğmeye basmadan açılmayacak kapı kapandığı zaman çalışmasına müsaade edilecek.

Benim sorunum şu : Bana öyle bir kapı kilidi lazım ki hem 24 volt ile açılacak hem de kapı açık mı kapalı mı diye kontak bilgisi verecek.

Bir de asansörün araca değmeden durmasını istiyoruz bunun için telli switch kullanıcaz dediler ama bana pek de mantıklı gelmedi mesafe ayarlı kapasitif sensörler mi daha mantıklı olur yoksa telli switch mi ben reflektörlü sensör kullanmayı daha uygun görüyorum ama sizin de fikirleriniz benim için oldukça önemli.

Mutlaka kullanan ustalarım olmuştur sorayım istedim.
 

by lent

Yönetici
Yönetici
Yönetici
Katılım
21 Nis 2009
Mesajlar
10,783
Puanları
3,258
As. mevcut sistemler mekanik tip oluyor, tabi yılına modeline göre de değişir. Önceki işyerimdeki asansör baya eskiydi kapı kapalı bilgisi bıçaklı sigorta misali iletken üzerinden devre tamamlanıyordu, hatta servis kargaburun takarak by-pass edip kontrol ediyordu. Toz derdi veya önlemi alınmışsa fırça, perde vb. elbette optik - reflektif sensör vb. kullanılabilinir.
 

Sponsor Bağlantı

Forum istatistikleri

Konular
111,321
Mesajlar
784,098
Kullanıcılar
410,185
Son üye
Bandiniii

Yeni konular

Üst