notr sorunu mu?

erdoganca

Üye
benim bir sorunum var.aksamları evde lambalar acık oturdugumuz zaman kı bunu daha ıyı anlayabılıyoruz elektrık gıdıyo gıbı olup tekrar gelıo ancak elektrık kesılme durumu asla olmuyor.Tedas a haber verdıgımızde gelıp baktıklar dırektekı klemenslere baktılar ancak herhengı bır sorun yok dedıler.bence sorun buyuk ıhtımalle notr hattında ancak nasıl bulabılırız yada asıl sonuca nasıl ulasabılırz sorun nerde olabılır yardımcı olabılen olursa sevınrım.

Erdogan bey bunu pek cok sebebi olmakla birlikte aklima gelenleri paylasmaya calisayim :
Yaz sicaklari sebebiyle asiri sehim vermis iletken teller, aksamleyin ruzgarli havalarda birbirine fazla yaklasiyor ( temas olmadan )olabilir...Kesicilerdeki gecikme payi ve de yaklasma mesafesinin tam kisa devre olmamasi, kesicilerin devreye girmesini engelliyor olabilir..Bu durumda gecici bir voltaj yukselmesi ve teller tekrar uzaklasinca normale donme gibi bir durum sozkonusu olabilir.
Cevredeki agac, kamis vs gibi direklerden daha yuksek seylerin ozellikle yagmurlu havalarda benzer bir sorun yarattigini da biliyoruz..
Notr hatti tamamen kopuk olmasa da sadece zedelenmis ise yine benzer sorunlar yasanabilir.
Eger meskeninizde halen bir kacak akim koruma rolesi yoksa mutlaka taktirip en azindan problemin ic tesisatinizda olmadigina emin olmus olursunuz...
Mahallenizde agir makinalar kullanan kucuk sanayii isletmesi var midir bir de ona bakmakta fayda var...
Notr hattini, beslendiginiz direge kadar degil de ta dagitim trafosuna kadar izlemenizde fayda var ( ayni olay komsularinizda da oluyor mu ).
Dilerim ki muskulatinizi en kisa zamanda cozersiniz:) Kolay gelsin

Sayın Hicbirsey,

oncelıkle cok tesekkur ederım ılgınıze.ılk olarak aynı olay komsularımızda da oluyor ancak onlar baska bınadalar hemen yan bınada.mahallemızde agır makına kullanan kucuk sanayı ısletmese tarzı bır kurum yok.Tedas gelıp olcum yaptı dırege kadar gelıo bızden kaynaklanan bı durum yok dıyor trafo da bıze 5 dakıka uzaklıkta oraya baktıralım.malesefkı kacak akım rolesı bulunmamakta bınamızda bına eskı oldugu ıcın tesısatın hepsını deıstırmek gerekır.baska ne yapmam gerekır?
tekrar cok tesekkurler

Hocam ayni olay komsularinizda oluyorsa demek ki dagitim trafosuna kadar olan mesafeyi usenmeden gezmek lazim...Tedas ekiplerinin gozden kacirdiklari sey, elektrik tellerinin asiri gevsek olmus olabilecegi veya civardaki yuksek yapilar...Bu noktaya yogunlasmakta fayda var...Tabii bir de imkaniniz olursa mahalle dagitim trafosunun notr iletkenini kontrol etmeli/ettirmelisiniz...Hatta meger ile olcturme imkaniniz olursa cok iyi olur...Kolay gelsin

öncelikle komşularınızda böyle sorun olup olmadığını araştırmak lazım

arkadaşım senin sorunun büyük bir ihtimalle nötr hattındadır eğer tedaşa tekrar başvurursanız bi daha gelip dikkatli bakarlarsa hallederler
ben burda sana bir kaç yöntem söylerim ama diyeceklerim genelde tedaşa ait o yüzden en güzeli tedaşa bi daha muracat et ve bi daha anlatarak konunun önemine değin

Forum istatistikleri

Konular
128,238
Kullanıcılar
450,047
Son üye
alperenyildiz5252@hotmail

Yeni konular

Geri