Notr hatti mi voltaj dusuklugumu??? Acill

fthbrnc

Üye
Degerli arkadaslar 2700 metrelik bir cevre aydinlatma hattim var sira sira yanan ve yanmayan armaturlerim var ornegin bu 2700 metrelik hatta 10 tane armatur oldugunu dusunelim 1 2 3 uncu armaturlerim yaniyor 4 5 6 7 8 inci armaturlerim yanmiyor kalan son iki armaturum yaniyor... Bu yanmayanlari onarip tekrar geri taktim sonuc gene olumsuz... Cevaplariniz icin simdiden tesekkurler...

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
2700 metrelik armatür hattına kaçlık kablo çektiniz ve nereden beslediniz.

Hocam kablo havai alcak gerilim tel yani standart havai hat teli

Yanmayanlari onardim derken ne yaptiniz yani ne tur sikintilar vardi
Kullandiginiz kablolar hakkinda bilgi verin
Dagitim nasil yapiliyor ana bi hat uzerinden paralel dagitim mi
Armaturlere faz ve notr geldiginden emin misiniz

2700 metreye havai hat çekseniz de bir ucundan 220 volt verip diğer ucundan 220 volt almanız çok zor. Ortadan beslemenizi tavsiye ederim birde @alisy nin dediği gibi faz nötr geliyormu armatüre ölçü aleti ile kontrol ettinizmi

Yanmayanlari onardim derken ne yaptiniz yani ne tur sikintilar vardi
Kullandiginiz kablolar hakkinda bilgi verin
Dagitim nasil yapiliyor ana bi hat uzerinden paralel dagitim mi
Armaturlere faz ve notr geldiginden emin misiniz

Hocam calismayan armaturleri tek tek cikardim calisma odamda onarip tekrar geri taktim onardiklarimdan calisan da var calismayanda bir bolumde 150 voltta calisan armaturde var on metre ilerdeki direkte onardigim armatur calismiyor ondan sonraki armatur yaniyor bisey anlamadim ??????

Faz notr var bazi yerlerde 220 bazi yerde 150 bazi yerlerde 90 volt gosteiyor olcu aleti

yada aynı fazı ve nötr ü bir baştan bir sondan vermeniz olmadı bir baştan bir sonra birde ortadan beslemeniz.

Hocam notr kopmustur diyorlar o nasil oluyor ...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,325
Kullanıcılar
450,165
Son üye
kursatazy

Yeni konular

Geri