notebook bataryası şarj olmuyor, şoklayabilir miyim?

yedinumara

Üye
arkadaşlar asus a3a modeli bi notebook var. bataryası sürekli doluyor gösteriyor ancak hiçbişey olmuyor. batarya hiç açmıyor pc yi. bi şekilde halletmem lazım. şoklama vs. oluyormuş ama bilgim yok.. yol ve yöntem gösterebilecekler var mı acaba? içindeki pilleri de değiştirmeyi deneyebilirim ama dediğim gibi biri yol göstermeli.. yardımlarınızı rica ediyorum. henüz bataryayı sökmedim pek kolay sökülür gibide durmuyor. nasıl sökerim o konuda da aydınlatırsanız sevinirim. saygılar

Ölen batarya geri gelmez şoklarsan en fazla 10 defa kullanabilirsin ve tam performans alamazsın.Tehlikeli bir iştir piller patlayabilir leptoba da zarar verebilirsin sana tavsiyem yenisini alman.Sökme işi de bataryanın orda tırnak gibi birşey olması lazım iyi bakın görürsünüz.

söktüm. peki riske girmek istemiyorum şoklama yapmayım. peki şarjlı farklı pillerle değişir mi bunlar?

Li-Ion pildir dizüstünün içindeki, normal şarjlı pil değil, komple pil değişimi yaptırman gerekli... İçini açsanda göreceğin bloklar halinde 3,6-3,7 volt piller...
Li-Ion yada lityum polimer pillerle şoklama vs. işleri yapmayın, feci patlama ve yanma potansiyeli var...

Sadece pilleri alıp değiştirmeye kalksan bile aynı paraya mal olur.Bence ugrasma yenısını al

Yeni batarya alıp değiştirmenizi tavsiye ederim bu kadar zahmete gerek yok.

ben daha önce bir arkadasımın ebay üzerinden çinden getittirdiğini duymustum yüz 15 maliyetle kurtardı sadece pilleri alarak

arkadaslar o sekılde pıl degısımı daha sonra telafı edılemeyen arızalara yol acıyor eger cıhazın ıyı bır cıhaz ıse herkesın dedıgı en temız yolu kullan yenı batarya al zıra cınden gelecek pıllerın sarj genetıgı ve voltaj frekans egrısı stabıl olmaz cunkı uretım asamasında gerı donusumlu malzeme kullanıyorlar bu konuda sertıfıkalı uretıcılerın urunlerını almanı tavsıye ederım emın ol bunu cok kez tecrube ettım musterılerım bu konuda cok muzdarıp oldular bana geldıklerınde ya anakart arızalndı yada bıos ları patladı bazen ıse ekran cıplerıne kadar ulsan arızalar meudana geldı sanslı olanlar ıse yenı ve kalıtelı batarya ıle yollarına devam ettıler saygılar.

Sadece pilleri alıp değiştirmeye kalksan bile aynı paraya mal olur.Bence ugrasma yenısını al
Aynen katılıyorum pilleri kendin alıp taksanız da (ki bunu kendiniz yapamazsınız farklı bir teknik var) aynı fiyatı buluyor sadece bulunamayan bataryalar için pillerin değişimi yapmak mantıklı.Ben bu konu üzerine daha önceden baya bi araştırma yaptım.Kendim nasıl yapıldığını bildiğim halde uğraşmadım gerisini siz düşünün.Tabi bataryanın yenisini bulamazsanız yardımcı olmaya çalışırım.Şoklama işe yaramaz.

Forum istatistikleri

Konular
128,402
Kullanıcılar
450,296
Son üye
sinyorridak

Yeni konular

Geri