Notebook şarj

smarth71

Üye
Notebook şarz kablosu jak kısmında kırıklık tespit ettiğim için buna uygun jak girişli bir kablo aldım.aldığım bu kablonun renkleri farklı olduğu için artı eksiye dikkat etmeden acelece rastgele eski kablonun kırık kısmnı keserek birbirine ekledim .sonra cihaza taktım.Fakat cihaz çalışmıyor.sonra tekrar kabloları birde değiştirerek taktım yine çalışmıyor.kabloyu almadan önce eski kablo ile sağa sola oynatınca çalışıyordu.acaba kabloları rastgele taktığm için bilgisayara zarar vermiş olabilirmiyim. Yoksa farklı bir arızamı var.Bilen arkadaşlar yardmcı olursa sevinirim.

Notebook icinde muhtemelen koruma diyodu olmali.

Yapmanız gereken

Once adaptorun cikis voltajini olcun. Saglamsa yuksek ihtimal icerdeki diyot kisa devre olmus yada sigorta atmis olabilir.

Notebook icinde muhtemelen koruma diyodu olmali.

Yapmanız gereken

Once adaptorun cikis voltajini olcun. Saglamsa yuksek ihtimal icerdeki diyot kisa devre olmus yada sigorta atmis olabilir.
Hocam Teşekkür ederim bilgiler için.Adaptör çıkışını ölçtüm 19,32 volt bunda sorun yok gibi.Bilgisayar hala garanti sürecinde olduğu için garantiye göndereceğim.İçini açmak istemiyorum .Sanıyorum dediğiniz koruma diyotu arızalı.Tekrar teşekkürler.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri