Nixie Saat

FxDev

Üye
Merhabalar arkadaşlar,

Yeni arkadaşların çoğu bilmez Nixie'leri yalnız ben sanatsal açıdan çok değerli buluyorum.
Bir kaç ay önce elime ilk nixielerin geçmesiyle bir proje çalışması başlattım ve finalledim.

Projede her şeyi bir işlemci hallediyor, RTC, 5V'tan 170V elde etme kısmı, USB bağlantısı ile bilgisayar ile haberleşme vs.

İlgili arkadaşlar için linkler ve ilgili linkler aşağıdadır.

İyi çalışmalar!
http://www.firatdeveci.com/gecmise-donus-nixie-clock/

Öncelikle Nixie'lerin yenilenme hızına bakmak için aşağıdaki testi yaptım, daha sonrasında ise saatin kendisini görebilirsiniz. Kutulama işine şu an için girmedim, ilerleyen zamanlarda bunu da tamamlamayı düşünüyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Aramıza hoş geldin diyecektim ama üyelik başlangıcı 2008 görünüyor benden de ileri bir tarih, bu konuda meraklı dostumu göremedim bir sesleneyim @serkan_48 de gelsin :D.

Kontrol kaleminin eski forum arayüzünü çok sevmiyordum, yenilendiğini görünce burada da yavaş yavaş aktif olma vakti geldi diye düşündüm.

Şu an tekli ve dik yapıda olanların çizimini tamamladım, onlar da USB'den çalışacak. Bitirince videosunu eklerim.

Ads_z.png

Kullandığınız Nixie lambaları eski üretim mi? Nereden temin ettiniz? :)

Saygılar...

Merhabalar,

Yurtdışında bulunabiliyor ancak. Rus sitelerine bakmanızı öneririm.
gümrük sıkıntısı var mı sağlam gelebiliyor mu fire oranı var mı gümrüksüz ticaret yapan rus sitesi var mı bildiğiniz?

sorun olmaz gsm telefonler,alkollü içkiler,puro filan takılır ...

Forum istatistikleri

Konular
128,098
Kullanıcılar
449,800
Son üye
bukurt

Yeni konular

Geri