Nitelikli işsizler....

veli dayı

Üye

ne olacak böyle bizim sonumuz iş yok güç yok para yok yok oğlu yok .. :( :( :(

Bende çocuklarım nasıl iş bulacaklar diye ciddi şekilde kaygılanıyorum.

Son düzenleme:
N'olacak bizim sonumuz diye düşünmek için biraz geç kalmadık mı ?
asla geç değildir, hayatımızdaki yanlış kişiler hata değildir, doğru kişileri bulmak için bizlere derstir. ben balıkçı denizciyim, ilk önce kendi kendime yetmeyi öğrendim (çok pahallıya mal oldu bana) 50 yaşından sonra elektronik tamircisi oldum ve GÜCÜM VE AKLIM YETTİĞİ SÜRECE geç kalmayacağım, en azından kendim için.

asla geç değildir, hayatımızdaki yanlış kişiler hata değildir, doğru kişileri bulmak için bizlere derstir. ben balıkçı denizciyim, ilk önce kendi kendime yetmeyi öğrendim (çok pahallıya mal oldu bana) 50 yaşından sonra elektronik tamircisi oldum ve GÜCÜM VE AKLIM YETTİĞİ SÜRECE geç kalmayacağım, en azından kendim için.
Mücadele edenin ve yılmaya'n lar, başarılı olurlar.
Hayata bir şeyler verebilmelisiniz ki,
Hayattan bir şeyler alabilesiniz.

Hayata bir şeyler verebilmelisiniz ki,
Hayattan bir şeyler alabilesiniz.
şimdi sadece emekliliğim tadını çıkarmaya çalışıyorum,(aslında sağlığım otur oturduğun yerde diyor, ben de birazcık onu dinliyorum) herkesin artıları ve eksileri vardır. para kazanmak için kimi el emeğini ustalığını satar parasını kazanır kimi bilgi ustalığı ve el emeğini satar para kazanır (gerçek zanaatkar insanlar , alaylı yada mektepli, diploması var veya yok diye kimseyi kınamam, sadece ustalığa saygı duyarım) amma ve lakin ben kendimi satış konusunda biraz salak olduğum için bu satışlardan bir türlü para kazanamıyorum. yıllarımın emeği karşılığı bir emekli maaşım var ve eski eşimin verdiği hoşgörü ve izinle oturduğum ev var . karnımı doyuruyorum yaşamaya çalışıyorum. haaa bu arada aklımın zekatını genç arkadaşlara verip onlara doğru olanı vermeye çalışmıyorum sadece bilgi ve deneyimlerimi paylaşıp seçim hakkını onlara veriyorum. çünkü kötü olanda ben iyi olan da benim.(lütfen göreceli kavramları tartışmayalım , çünkü herkesin doğruları farklıdır. ben rakı balık severim, sen simit ayran, sadece saygı)

bende nacizane elektrik-elektronik teknsyeniyim hemde ustalık + usta öğretici belgem var ama istediğim gibi düzgün iş bulamıyorum ayrıca engelli durumum var şehr dışına çıkıp çalışmak istiyorum sağlığım el vermiyor...
yaşadığım ilde bir kaç yerde çalıştım ama orada da mobbing e maruz kaldım çok ezdiler şuan bile psikolojim ruh sağlığım iyi değil...
bakalım bu pazar günü EKPSS var ne olacak...
kaç yaşına geldik doğru düzgün ne iş bulabildik nede eş... :( :( : :)

veli dayı, yolun açık olsun, budha der ki"sabır en büyük erdemdir". bir de kardeşim kendinle barışık ol.

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,927
Son üye
yusuf2023

Yeni konular

Geri