Nerden nasıl başlayayım

gokhan_003

Üye
Arkadaşlar ben bilgisayarcıyım bu zamana kadar pascal biraz VB ve c# gördüm.
Bölümümden ötürü mekatroniğe geçiş yapamadım 2 yıllıklar makina,otomasyon v.s bölümleri tarafından zaptediliyor bende madem okulda olmuyor dedim ve bu işe dışardan eğitim alarak dwm etmek istiyorum. Mermer makina imalat atölyemiz var ben bu işi geliştirmek için daha teferruatlı makinalar imal etmek istiyorum bununda başında otomasyon ve robotik kolların öncülük edeceğini tahmin ediyorum.

Kısacası benim hedefim cnc tezgahı gibi kodlamalar yazmak ve bunları makinalar üzerinde çalıştırmak Kafam çok karışık nerden ne şekilde başlamalıyım Afyonda ikamet ediyorum ve burda mezun olduğum lisede pnc ve pic kodlamalrıyla kurs açılacak şuan için kursa gelecek kişi sayısı yetersiz.

Ne yapmalıyım çok iyi şekilde öğrenmek tabiki benim elimde fakat çok iyi öğretenlerin olmasıda + özellik katar.

Nerden başlamalıyım, nerde eğitim almalıyım ?
İlginiz için Teşekkürler

CNC programlama kursu veriliyor bunlara katılabilirsin. bulunduğun yerde var mı araştırman lazım. daha sonra önce PLC sonra da CNC devreye alma eğitimi alman gerekiyor.

o zaman önce PLC den başlamam lazım. Ben burada kurs açılırsa kaçırmayayım Teşekkürler cevabınız için.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri